شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۸

همراه با منابع یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی/ ۷

مروری بر کتاب «چشمه های بهشت»

چشمه های بهشت

خداوند به انبیاء و ائمه توفیقاتی می‌دهد و از گنجینه علم و حکمت خود به آنان دانشی می‌بخشد که به دیگران نداده و در نتیجه دانش آنان از تمامی علوم اهل زمانش بیشتر و بالاتر است. کتاب «چشمه های بهشت: گزیده عیون اخبار الرضا(ع)» اثر شیخ صدوق توضیح می‌دهد که چرا فردی که به مقام امامت می‌رسد از پاسخ به هیچ پرسشی در نمی‌ماند و از رفتار و گفتار صحیح، منحرف نمی‌شود.

بخشی از کتاب «چشمه های بهشت: گزیده عیون اخبار الرضا(ع)» اثر شیخ صدوق با ترجمه محمد هادی زاهدی (در ۴۲۰ صفحه از انتشارات به نشر) که به عنوان یکی از منابع بخش جوان و بزرگسال یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی معرفی شده را بخوانید.

سخنان حضرت رضا علیه السلام در توصیف امام و امامت

... امام از نسل فاطمه مطهره و بتول علیه السلام است. کوچک‌ترین نقصی در نسب او نیست. هیچ بزرگ‌زاده‌ای همتراز او نیست. نسب او قریش، تبار او هاشم، خاندان او، خاندان حضرت رسول صلی الله علیه و آله و انتخاب او از سوی خدای عزوجل است.

خداوند به انبیاء و ائمه توفیقاتی می‌دهد و از گنجینه علم و حکمت خود به آنان دانشی می‌بخشد که به دیگران نداده و در نتیجه دانش آنان از تمامی علوم اهل زمانش بیشتر و بالاتر است.

و هرگاه خداوند، بنده‌ای را برای اداره امور مردم برگزیند، به او شرح صدر و آمادگی کامل این کار را عنایت می‌فرماید  و در قلبش چشمه‌های جوشان حکمت قرار می‌دهد و دانش کامل به او عنایت می‌کند و در نتیجه از پاسخ به هیچ پرسشی در نمی‌ماند و از رفتار و گفتار صحیح، منحرف نمی‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 9 =