شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۸

همراه با منابع یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی/ ۸

چشمه های بهشت

چشمه های بهشت

کتاب «چشمه های بهشت: گزیده عیون اخبار الرضا(ع)» اثر شیخ صدوق با ترجمه محمد هادی زاهدی که در ۴۲۰ صفحه از سوی انتشارات به نشر منتشر شده، به عنوان یکی از منابع بخش جوان و بزرگسال یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی معرفی شده است.

«چشمه‌های بهشت» گزیده‌ای از کتاب ارزشمند عیون اخبار الرضا علیه السلام نوشته شیخ صدوق، از معتبرترین منابع در خصوص زندگی و آموزه‌های حضرت امام رضا علیه السلام است، چراکه نگارش آن در کمتر از دو قرن پس از شهادت امام علیه السلام است.

نویسنده در انتخاب گزیده‌ها از معارف رضوی و روایات در سطوح مختلف معارفی، هم برای همگان و نیاز نسل امروز و هم برای عالمان و بزرگان بهره‌ای را در نظر گرفته. ترجمه متن عربی نیز در عین دقت، ساده و روزآمد و قابل فهم است.

کتاب «چشمه‌های بهشت» شامل پنج دفتر و مجموعاً ۳۱ فصل است که در دفتر نخست، زندگی حضرت امام رضا علیه السلام به صورت گذرا و نیز به زندگانی امام کاظم علیه السلام پرداخته تا شرایط حاکم بر روزگار حیات آن حضرت را تا حدودی نشان دهد. از دیگر موضوعات کتاب عبارتند از نبوت و امامت، سیره امام رضا علیه السلام، احادیث اعتقادی، اخلاقی، سبک زندگی، کرامات حضرت، آداب زیارت و ...

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
7 + 6 =