دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۷

در راستای برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی؛

فعالیت های فرهنگی در کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برگزار شد

image-20211023111443-1.jpeg

ویژه برنامه ها و فعالیت های فرهنگی در راستای برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی به همت کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، ویژه برنامه ها و فعالیت های فرهنگی در راستای برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی به همت کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برگزار شد.

برنامه ها و فعالیت های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی ملامحمدجعفر طبیب بیلندی گناباد برگزار شد

برنامه ها و فعالیت های متنوع فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ رضوی به همت کتابخانه عمومی ملامحمدجعفر طبیب بیلندی و با مشارکت مدارس ابتدایی دخترانه امام جعفرصادق(ع) و پسرانه حاج علی محمد بیلندی و مهد کودک نرجس روستای بیلند شهرستان گناباد برگزار شد.

فاطمه عجم، مسئول کتابخانه عمومی ملامحمدجعفر طبیب بیلندی شهرستان گناباد با حضور در مدارس ابتدایی دخترانه امام جعفرصادق(ع) و پسرانه حاج علی محمد بیلندی ضمن معرفی منابع جشنواره کتابخوانی رضوی به ارائه توضیحاتی در رابطه با نحوه ثبت نام و شرکت در این جشنواره پرداخت. همچنین با حضور در مهد کودک نرجس روستای بیلند به قصه گویی و خوانش کتاب های «زندگی امام رضا(ع)» اثر سیدمهدی مهاجرانی و «مجموعه چهارده معصوم: امام زمان(عج)» اثر زهرا عبدی پرداخت.

مسابقه نقاشی ویژه گروه سنی کودک و نوجوان در مصلای نماز جمعه شهرستان فیرزوه برگزار شد

مسابقه نقاشی ویژه گروه سنی کودک و نوجوان با محوریت برگزاری یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فیروزه در مصلای نماز جمعه شهرستان برگزار شد.

مسئولان اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فیروزه با مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و ستاد نماز جمعه شهرستان با حضور در مصلای نماز جمعه شهرستان پس از معرفی منابع و نحوه ثبت نام و شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی، اقدام به برگزاری مسابقه نقاشی با محوریت زندگی و شخصیت امام رضا(ع) برای کودکان و نوجوانان حاضر در نماز جمعه کردند.

گفتنی است، بخشی از جوایز مسابقه نقاشی برگزار شده توسط حجت الاسلام و المسلمین حبیب طاها، امام جمعه شهرستان فیروزه تامین شد.

جمع خوانی کتاب «امام زمان(عج)» با حضور نویسنده کتاب در شهرستان گناباد برگزار شد

جمع خوانی کتاب «امام زمان(عج)» با حضور زهرا عبدی، نویسنده کتاب و حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گناباد و با همکاری ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان سبزوار و کاشمر برگزار شد.

در ابتدا حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل اداره کتابخانه های عمومی خراسان رضوی گفت: در جامعه امروز کمبودهایی در حوزه معارف اسلامی برای قشر کودک و نوجوان به ویژه در بخش های خداشناسی، معاد، امام شناسی و سیره اهل بیت(ع) وجود دارد و این خلأ جز با تولید آثار تأثیرگذار و مفید با توجه به ویژگی‌های روانشناختی کودک و نوجوان و آشنایی با شیوه انتقال مطالب به آنان پر نخواهد شد.

وی با تأکید بر اهمیت آثار دینی در حوزه کودک و نوجوان و شکل‌گیری آینده این نسل، از نویسندگان این حوزه از جمله زهرا عبدی، نویسنده کتاب «قصه هایی از امام زمان(ع)» تقدیر کرد و خواستار تلاش و جدیت بیشتر در حوزه تولید آثاری با محوریت معارف اسلامی برای قشر آینده ساز کودکان و نوجوانان جامعه شد.

در ادامه زهرا عبدی، نویسنده کتاب «مجموعه ۱۴ معصوم: امام زمان(عج)» از منابع یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: در کتاب «امام زمان(عج)» به واسطه آموزش مستقیم آموزه‌های دینی، سعی بر آن شده مفاهیم به صورت خلاصه و مفید ارائه شود تا از ایجاد کسالت و عدم ارتباط کودک با متن جلوگیری شود.

وی ضمن تاکید به کودکان و نوجوانان برای شرکت در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، این جشنواره را فرصتی ناب برای مطالعه و ترویج حال خوش خواندن در بین کودکان و نوجوانان دانست و از زحمات و فعالیت های کتاب محور مجموعه کتابخانه های عمومی در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بالاخص در بین قشر کودک و نوجوان قدردانی کرد.
در پایان آنیتا امیری، عضو کتابخانه عمومی شهید مطهری گناباد؛ خاطره صایمی نسب، عضو کتابخانه عمومی حاج ملاهادی سبزواری و ستاره شیرزاد، عضو کتابخانه عمومی شهید مدرس کاشمر به خوانش بخش هایی از کتاب «امام زمان(عج)» پرداختند.

گفتنی است، این نشست به صورت مجازی و با حضور دانش آموزان مدارس شکوفه و صمدی شهرستان گناباد و مدارس سما، افق و بهر آبادی شهرستان سبزوار برگزار شد.

برنامه های فرهنگی توسط کتابخانه عمومی مشارکتی مسجد جامع خلیل آباد برگزار شد

برنامه های متنوع فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ رضوی به همت کتابخانه عمومی مشارکتی مسجد جامع شهرستان خلیل آباد برگزار شد.

محدثه صفری، مسئول کتابخانه عمومی مشارکتی مسجد جامع شهرستان خلیل آباد گفت: برنامه های متنوع فرهنگی در راستای یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با همکاری و مشارکت مدارس ابتدایی دخترانه گل های عترت و شهید پاکزاد؛ پسرانه شهید هلالی، فرهنگ، شهیدان تهامی و مرکز شکوفه های صالح این شهرستان برگزار شد.

وی ترویج فرهنگ رضوی، آشنایی کودکان با سیره اهل بیت(ع) و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه به ویژه در میان قشر کودک و نوجوان را از اهداف برگزاری این برنامه ها برشمرد.

از جمله برنامه های اجرا شده می توان به حضور کتابداران در مدارس برای معرفی منابع، جمع خوانی، شعر خوانی، قصه گویی، نقاشی و آموزش نحوه ثبت نام در سامانه الکترونیک samakpl.ir جهت شرکت در جشنواره  کتابخوانی رضوی اشاره کرد.

مسئولین و کارکنان ناحیه مقاومت بسیج سپاه و بنیاد شهید و امور ایثارگران بجستان در جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کردند

مسئولین و کارکنان ناحیه مقاومت بسیج سپاه و بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بجستان ضمن بازدید از کتابخانه عمومی شهید رجایی شهرستان در جشنواره کتابخوانی رضوی نیز شرکت کردند.

در ابتدا عبدالله رفعتی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان با اشاره به اهمیت جشنواره کتابخوانی رضوی در ترویج فرهنگ رضوی، گفت: ترویج فرهنگ رضوی و معرفی سبک زندگی معصومین(ع) به ویژه در جامعه امروز و برای نسل جوان باید با جدیت و برنامه ریزی جامع تری انجام شود و به طور قطع سازمان های فرهنگی نقش بسزایی در این امر مهم خواهند داشت.

در ادامه سید حسین شوقی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بجستان ضمن تقدیر از فعالیت های اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بجستان، گفت: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه و تبدیل مطالعه به یک عادت در خانواده ها، باعث پرورش نسلی کتابخوان و دانا می شود که نتیجه آن غلبه بر مشکلات، افزایش آگاهی، جامعه ای پیشرفته و آینده ای روشن است.

حجت الاسلام و المسلمین علی هاشم زاده، مسئول عقیدتی ناحیه مقاومت بسیج سپاه نیز در این نشست گفت: امام رضا (ع) ولی نعمت و مایه مباهات خراسان و کشور ایران است و سوق دادن سبک زندگی جامعه به سمت و سوی آموزه های این امام همام یک وظیفه دینی و ملی است.

گفتنی است، ضمن مسئولین و کارکنان ناحیه مقاومت بسیج سپاه و بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بجستان ضمن بازدید از کتابخانه عمومی شهید رجایی و آشنایی با نحوه ارائه خدمات، در جشنواره کتابخوانی رضوی نیز شرکت کردند.

جمع‌خوانی کتاب در کتابخانه شهید مطهری مشهد مقدس برگزار شد

نشست جمع‌خوانی با موضوع یازدهمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در کتابخانه عمومی شهید مطهری مشهد مقدس برگزار شد.

 در ابتدای جلسه مهشید متحدی، مسئول کتابخانه عمومی شهید مطهری در خصوص نحوه برگزاری یازدهمین دوره جشنواره کتاب‌خوانی رضوی توضیحاتی ارائه کرد.

 مهشید متحدی در ادامه با معرفی مختصری از کتاب‌های ارائه‌شده در این دوره از جشنواره به برگزاری مسابقه نقاشی از کتاب‌های ارائه‌شده برای کودکان، شرکت در پویش مجازی و مسابقات کتاب‌خوانی به‌صورت مجازی برای نوجوانان و بزرگسالان اشاره کرد.

در ادامه این جلسه کتاب «ده قصه از امام‌زمان (عج)» اثر زهرا عبدی از منابع یازدهمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی جمع خوانی و هر کدام از اعضا بخشی از داستان ازدواج حضرت امام حسن عسکری علیه‌السلام و حضرت نرجس خاتون مادر بزرگوار امام‌زمان(عج) را قرائت کردند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 1 =