دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۱

با محوریت جشنواره کتابخوانی رضوی؛

ویژه برنامه های فرهنگی و ترویجی در کتابخانه عمومی شهرستان سبزوار خراسان رضوی برگزار شد

image-20211023103747-10.jpeg

ویژه برنامه های فرهنگی و ترویجی با محوریت جشنواره کتابخوانی رضوی به همت کتابخانه های عمومی شهرستان سبزوار خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، ویژه برنامه های فرهنگی و ترویجی با محوریت جشنواره کتابخوانی رضوی به همت کتابخانه های عمومی شهرستان سبزوار خراسان رضوی برگزار شد.

ترویج جشنواره کتابخوانی رضوی در قالب طرح پویش مردمی «قهرمان محله»

پویش مردمی «قهرمان محله» به منظور آشنایی بیشتر نسل جوان با سیره و زندگینامه شهدا، همزمان با هفته دفاع مقدس و ایام اربعین حسینی، مقابل درب منازل شهدای سبزوار اجرا شد. این پویش با همکاری حوزه‌ها، پایگاه های بسیج و ظرفیت هیئت های مذهبی با محوریت اجرای برنامه‌ های متنوع فرهنگی و هنری به صورت محله به محله اجرا شد.

ترویج و معرفی جشنواره کتابخوانی رضوی و منابع آن نیز از دیگر برنامه های این پویش بود که توسط کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان سبزوار انجام شد. 

تبلیغات جشنواره کتابخوانی رضوی در ویژه برنامه «ما مقتدریم»

در راستای تبلیغ، ترویج و جلب مشارکت حداکثری مردم در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، معرفی منابع جشنواره کتابخوانی رضوی در ویژه برنامه «ماه مقتدریم» توسط سمانه خوشبخت، رابط فرهنگی کتابخانه های عمومی شهرستان سبزوار انجام شد.

گفتنی است، ویژه برنامه «ما مقتدریم» به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار با حضور خانواده های معزز شهدا، ایثارگران و جمعی از هنرمندان نقاش به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد..

شعرخوانی و قصه گویی از منابع جشنواره کتابخوانی رضوی در بستر فضای مجازی شاد

در راستای برگزاری یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، کتابخانه های عمومی شهرستان سبزوار به تولید پادکست های معرفی منابع جشنواره و نحوه ثبت نام و شرکت در آن و بازنشر در فضای مجازی شاد برای آشنایی دانش آموزان با جشنواره کتابخوانی رضوی اقدام کردند.

برگزاری مسابقه نقاشی  با محوریت جشنواره کتابخوانی رضوی در روداب سبزوار

در راستای برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، معرفی و خوانش منابع جشنواره کتابخوانی رضوی و مسابقه نقاشی بر اساس منابع معرفی شده برای گروه سنی کودک توسط ربابه قلعه نوئی، مسئول کتابخانه عمومی شهید مصطفی خمینی روداب در بقعه جرجیس نبی(ع) روستای نهر این شهر برگزار شد.

گفتنی است، بقعه جرجیس نبی مدفن یکی از پیامبران بنی اسرائیل  است  که در ارتفاعات  کوه های روستای نهر در ۱۶۰ کیلومتری بیارجمند و ۳۰۰ کیلومتری شهرستان شاهرود قرار دارد.

دستگاه های اجرایی یکی از مهم ترین گروه های هدف در جشنواره کتابخوانی رضوی هستند

در راستای برگزاری یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و مصوبه جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سبزوار در رابطه با لزوم شرکت حداکثری کارکنان دستگاه های اجرایی شهرستان در این جشنواره، تبلیغات میدانی اعم از معرفی منابع، نحوه ثبت نام و شرکت در جشنواره و توزیع فرم های مسابقه در ادارات و سازمان های شهرستان توسط زهر روحانی، مسئول کتابخانه عمومی زنده یاد فرامرز ناوی شهرستان سبزوار انجام شد.

اختصاص ساعت آموزشی به کارکنان شهرداری سبزوار بر اساس دوره آموزشی منابع جشنواره کتابخوانی رضوی

کارکنان شهرداری شهرستان سبزوار با گذراندن دوره آموزشی بر اساس منابع یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی ساعت آموزشی دریافت می کنند.

سیدرضا کوشکی، مدیر آموزش و پژوهش شهرداری شهرستان از حضور بیش از ۵۰۰ نفر از همکاران شهرداری و سازمان های زیر مجموعه در این دوره آموزشی خبر داد و گفت: کارکنان شرکت کننده در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی که موفق به کسب امتیازات لازم شده اند، حائز دریافت گواهی‌نامه های آموزشی عمومی به مدت ۸ ساعت در چهارچوب نظام آموزش کارکنان دولت خواهند شد.

در ادامه سمانه خوشبخت، رابط فرهنگی شهرستان سبزوار ضمن قدردانی از این اقدام شهرداری شهرستان سبزوار خواستار  اطلاع رسانی گسترده یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی جهت ترغیب و شرکت کارکنان و خانواده هایشان در این جشنواره شد.

گفتنی است، این دوره آموزشی بر اساس کتاب «چشمه های  بهشت: گزیده عیون اخبارالرضا(ع)» اثر ابوجعفر محمد بن بابویه قمی از منابع جشنواره کتابخانه رضوی برگزار می شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 7 =