سه‌شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۰

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی:

جشنواره کتابخوانی رضوی می تواند بر فرهنگ دینی ما تاثیر بسزایی داشته باشد

سیداحمد آواری

سید احمد آواریی، نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فروپاشی خانواده ها ناشی از نداشتن مطالعه است، گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی است که با ترویج مطالعه دینی، مانع این فروپاشی ها می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان، عباس حسین زاده، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان با سیداحمد آوایی، نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

آوایی در این نشست گفت: در این عصر که خانواده ها کمتر دور هم جمع می شوند، کتابخانه می تواند یاریگر کانون خانواده برای آموزش و پرورش فرزندان باشند و خانواده ها خیالشان راحت می شود که فرزندان آن ها به جای مطمئن و قابل اعتمادی پناه برده اند.

وی مطالعه را یکی از راه های پرورش جامعه سالم دانست و افزود: به دلیل کاهش مطالعه اقشار مختلف، کانون خانواده ها به هم ریخته است و با ترویج فرهنگ کتابخوانی می توان این نقیصه را جبران کرد.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با تمام توان و انرژی یاریگر کتابخانه های عمومی هستیم؛ چراکه دغدغه آن ها حوزه فرهنگ است و متاسفانه حوزه فرهنگ بسیار مورد غفلت واقع شده است.

آوایی ضمن استقبال از طرح های عمرانی کتابخانه ها در شهرستان دزفول بیان کرد: برای تکمیل پروژه ها و هر گونه اقدام فرهنگی دیگر در کنار نهاد کتابخانه های عمومی هستیم.

وی همچنین در خصوص یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تصریح کرد: این جشنواره می تواند بر فرهنگ دینی ما تاثیر بسزایی داشته باشد که همین فرهنگ دینی موجب گرم شدن کانون خانواده می شود.

عباس حسین زاده نیز در این نشست بیان کرد: کتابخانه های عمومی بستر فرهنگی لازم برای رونق جامعه را فراهم می آورد و توجه به فرهنگ عمومی مهم ترین دغدغه ما است.

وی افزود: برگزاری دوره های آموزشی برای پرسنل، کتابداران و اعضای کتابخانه ها کمک شایانی به افزایش فرهنگ عمومی و کاهش آسیب های اجتماعی می کند. اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان در سال جاری تا کنون ۵۲ دوره آموزشی برگزار کرده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 11 =