پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۳

فرماندار ویژه ایرانشهر:

جشنواره کتابخوانی رضوی حرکتی در جهت انتشار دانش عمومی و تخصصی در کشور است

فرماندار ایرانشهر

علی شعبانی، معاون استاندار وفرماندار ویژه ایرانشهر با صدور پیامی از عموم مردم برای شرکت در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان، علی شعبانی، معاون استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر با صدور پیامی از عمومی مردم برای شرکت در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد. متن پیام بدین شرح است:

به نام خدا

کتاب یار مهربان دیرین و همیشگی آدمی و چراغ روشنایی راه او به سوی کمال و دستیابی به آرزوها است. خواندن، دانستن، شناخت و برکشیدگی، فلسفه آفرینش و زیست آدمی است. نخستین رابطه خالق با جانشین اش در زمین، با امر به «خواندن» آغاز می شود.

جشنواره کتابخوانی رضوی که با همکاری نهاد کتابخانه های عمومی برگزار می شود گامی عملی در جهت پیوند و انس دوباره ما با کتاب و توجه ویژه به مطالعه و به روز آوری آگاهی ها و تبادل دانایی ها است. جشنواره کتابخوانی رضوی، فصل دوستی دوباره با کتاب است.

امروز، پیوند انسان با کتاب به سبب گسترش شبکه های مجازی، بحران ها، مشکلات اجتماعی و به طور ویژه در دو سال اخیر با محدود شدن حضور در کلاس درس و اجتماعات به علت شیوع بیماری کرونا، کمرنگ تر شده است و بایسته است که پویایی دوباره ای در این امر حیاتی حاصل شود.

جشنواره کتابخوانی رضوی که مزین به نام امام رئوف، حضرت علی بن موسی الرضا (ع) است حرکتی در جهت توسعه‌ اندیشه، رونق گفتگو و انتشار دانش عمومی و تخصصی در کشور است. امام رئوف (ع) مروج علم و معارف و مانوس با کتاب و حکمت و گفتگو با علما و صاحب نظران و دانشمندان و اهالی ایده و دیدگاه های گوناگون بود. این پایه از علم و دانش جز به مدد تحصیل و تدریس و کتابخوانی کسب نمی تواند شد.

موجب افتخار جمعی است که با همکاری و کوشش همگانی در برگزاری با شکوه رویداد مهم و ماندگار «جشنواره کتابخوانی رضوی»، به ترویج و نشر افکار و رهنمودهای آن امام همام و تشویق جامعه به الفت با کتاب، یار همیشه مهربان انسان و رونق کتابخانه‌های عمومی، یاری رسانیم و در این رسالت بزرگ ایفای نقش کنیم.

علی شعبانی

معاون استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
9 + 6 =