یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۱

با محوریت ترویج فرهنگ رضوی؛

مروری بر فعالیت های کتابداران خراسان رضوی برای معرفی جشنواره کتابخوانی رضوی

image-20210908112720-6.jpeg

فعالیت های متنوع فرهنگی با محوریت ترویج فرهنگ رضوی و یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی توسط کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، فعالیت های متنوع فرهنگی با محوریت ترویج فرهنگ رضوی و یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی توسط کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برگزار شد.

نمایشگاه کتاب با محوریت جشنواره کتابخوانی رضوی در مصلای نماز جمعه سرخس برپا شد

در راستای ترویج فرهنگ رضوی، نمایشگاه کتاب با محوریت برگزاری  یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در مصلای نماز جمعه سرخس برپا شد.

جمعی از کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان سرخس با حضور در نماز جمعه شهرستان و برگزاری نمایشگاه کتاب با محوریت یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی ضمن معرفی منابع جشنواره، توضیحاتی درباره چگونگی نحوه شرکت در مسابقه را نیز برای حاضرین در نماز جمعه ارائه کردند.

معرفی جشنواره کتابخوانی رضوی در برنامه «طرح ملی یاس» توسط اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خواف

«طرح ملی یاس» در راستای ایجاد انگیزه، ارتقای عزت نفس و پذیرش مسئولیت اجتماعی در بین مخاطبین و توانمندسازی رفتاری، ارتباطی و فرهنگی مددجویان با همکاری کتابخانه عمومی باقرالعلوم (ع)، جمعیت هلال احمر، کمیته امداد امام خمینی(ره) بخش جلگه زوزن خواف برگزار شد.
در ابتدای این برنامه فریبا تدین، از مربیان هلال احمر شهرستان خواف گفت: «طرح ملی یاس» با هدف آموزش های اجتماع محور و تشویق به انجام کارهای مشارکتی و در راستای افزایش تاب آموزی در بین مخاطبان اجرا می شود که نقش مهمی در توسعه امور مشارکتی دارد.

در ادامه محمدرضا مهاجر، کارشناس آموزش های امداد و نجات هلال احمر شهرستان، گفت: اولین مهارتی که باید در هنگام بروز بلایای طبیعی داشته باشیم «حفظ خونسردی» است.
وی در ادامه توضیحاتی در راستای آمادگی های لازم در برابر زلزله و سیل را ارائه کرد.

محمدناصر غلامی، کارشناس مسئول کمیته امداد بخش جلگه زوزن با اشاره به برگزاری یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی مغتنم است تا ضمن پاس داشتن فرهنگ کتابخوانی با سیره و سبک زندگی امام رضا(ع) آشنا شویم.
وی ضمن دعوت از آحاد مردم برای شرکت در این جشنواره افزود: امیدوارم با مشارکت حداکثری مردم شهرستان و همکاری سایر دستگاه های اجرایی شاهد برگزاری هر چه باشکوه تر جشنواره کتابخوانی رضوی باشیم.
گفتنی است، در این مراسم ۲ کتاب «چشمه های بهشت» اثر محمدهادی زاهدی توسط فاطمه اردونی و «ده قصه از امام زمان(عج)» اثر فریبا کلهر توسط هانیه محمودی از اعضای کتابخانه عمومی باقرالعلوم(ع) قاسم آباد خواف معرفی شد. در پایان نیز از ۲ عضو بانوی کتابخانه با حجاب برتر با اهدای لوح و کارت هدیه تقدیر شد.

تبلیغات محیطی جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان داورزن 

در راستای برگزاری یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تبلیغات محیطی محله به محله به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان داورزن انجام شد.

حسین خرمی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان داورزن گفت: با توجه به برگزاری یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در راستای ترویج فرهنگ رضوی و ادای دین به ساحت ولی نعمت خراسان حضرت امام رضا(ع) و ائمه اطهار(ع) و به منظور تشویق و ترغیب مردم به شرکت در این جشنواره که با توجه به شرایط شیوع کرونا امسال به صورت کاملا مجازی برگزار می شود،  تصمیم به انجام تبلیغات محیطی در فضای باز و با رعایت پروتکلهای بهداشتی گرفته شد.  امیدوارم بتوانیم این جشنواره را با شکوه برگزار کنیم.

معرفی منابع جشنواره کتابخوانی رضوی به همت کتابخانه عمومی مهندس مسعود مختاری تربت حیدریه

به همت کتابخانه عمومی مهندس مسعود مختاری شهرستان تربت حیدریه نشست کتاب خوان ویژه گروه سنی نوجوانان با محوریت جشنواره کتابخوانی رضوی و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

رضا لطفی، مسئول کتابخانه عمومی مهندس مسعود مختاری تربت حیدریه گفت: در راستای برگزاری یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی و با توجه به استقبال نوجوانان از این جشنواره جهت آشنایی بیشتر نسل جوان با سیر و سلوک زندگی ائمه اطهار(ع) به ویژه صاحب خراسان امام رضا(ع) و همچنین حضرت مهدی (عج)، نشست جمع خوانی کتاب «ده قصه از امام زمان (عج)»  اثر فریبا کلهر از منابع این جشنواره را با حضور تعدادی از اعضای نوجوان کتابخانه برگزار کردیم.
در پایان این نشست اعضای شرک کننده در پویش ویدیویی این جشنواره نیز شرکت کردند.

معرفی جشنواره کتابخوانی رضوی در مراسم تحلیف شوراهای بخش جلگه زوزن خواف

همزمان با مراسم تحلیف دوره ششم شوراهای بخش جلگه زوزن شهرستان به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خواف نحوه شرکت در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و منابع جشنواره معرفی شد.

در ابتدا حجت الاسلام مهدی گنج بخش، از روحانیون شهرقاسم آباد گفت: با توجه به وظایف شوراهای اسلامی روستا در خصوص خدمت رسانی به مردم، باید مسائل فرهنگی و مذهبی در زمره اهداف و کارهای شورای روستا قرار گیرد. راهنمایی و تشویق مردم و بخصوص جوانان جهت شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی که با محوریت سیر و سلوک ائمه اطهار(ع) برگزار می شود، می تواند گامی موثر و مفید در این راستا باشد.

در ادامه حجت الاسلام علیرضا عرب، منتخب شورای روستای زوزن گفت: مفتخریم که بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) در سرزمین خراسان و همه ساله میزبان هزاران مسلمان است. اکنون که با وجود بیماری کرونا قرارگرفتن در کنار آن بارگاه ملکوتی میسر نیست می توان با شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی که به همت نهادکتابخانه های عمومی برگزار شده است، زمینه شناخت فرهنگ رضوی، سیره و اخلاق آن امام همام را فراهم ساخت، لذا از همه شما می خواهم که در این حرکت فرهنگی شرکت و دیگران را نیز به مشارکت در این امر دعوت کنید.

کارکنان شهرداری و مرکز فنی و حرفه ای شهید شرکای بجستان در جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کردند

کارکنان شهرداری و مرکز فنی و حرفه ای شهید شرکا ضمن بازدید از کتابخانه عمومی شهید رجایی شهرستان بجستان در یازدهمین دوره از جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کردند.

معرفی منابع یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در جلسه شورای فرهنگ عمومی داورزن

منابع یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در جلسه شورای فرهنگی عمومی شهرستان داورزن با حضور حجت الاسلام و المسلمین جواد علیزاده، امام جمعه و حسین اسدالهی، فرماندار شهرستان معرفی شد.

حسین خرمی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان داورزن با معرفی منابع جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی برای رده های سنی کودک، نوجوان و بزرگسال در حال برگزاری است و علاقمندان می توانند در رشته های نقاشی، پویش کتابخوان، سوالات چهارگزینه ای، قصه گویی، داستان کوتاه و غیره شرکت کنند.
وی با توضیح نحوه شرکت در جشنواره افزود: به علت شیوع کرونا و عدم امکان برگزاری جشنواره برخلاف سال های گذشته به صورت حضوری و در جهت حفظ پروتکل های بهداشتی فرآیند شرکت در مسابقه به صورت مجازی و با مراجعه به سایت samakpl.ir است.
حسین خرمی ترویج فرهنگ رضوی را وظیفه ای الهی و اجتماعی دانست و گفت: امیدوارم با مشارکت و همراهی سایر دستگاه های اجرایی شاهد برگزاری باشکوه جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان داورزن باشیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 14 =