شنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۱

کاپیتان سابق تیم ملی بوکس و قهرمان آسیا:

جشنواره کتابخوانی رضوی یک کار فرهنگی زیرساختی است

جشنواره رضوی

علی مظاهری، قهرمان اسبق بوکس آسیا و پرچمدار المپیک ۲۰۱۲  لندن، از تمام ورزشکاران استان کرمانشاه برای مشارکت گسترده در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، علی مظاهری، پیشکسوت و قهرمان کرمانشاهی و مربی تیم ملی بوکس طی پیامی مردم فرهنگ دوست استان را برای شرکت در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت و از اقدام نهاد کتابخانه های عمومی برای برگزاری چنین برنامه هایی تقدیر کرد. متن پیام بدین شرح است:

امروزه با توجه به تهاجم فرهنگی در رسانه های بیگانه، کودکان و نوجوانان ما به برگزاری و شرکت در چنین جشنواره هایی نیازمندند و ما برای هدایت و تربیت غیرمستقیم فرزندان مان و آینده سازان ایران اسلامی باید آنان را به شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی تشویق کنیم.

همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: کرمانشاه چهره زیبا و سینه ستبر ایران اسلامی است.

ما وظیفه داریم در ارتقای فرهنگ استان در راستای منویات مقام معظم رهبری در تمام زمینه های توسعه و پیشرفت، تلاش مضاعف داشته باشیم و در راستای رشد و توسعه فرهنگ استان همانند ورزش، موضوع کتاب و کتابخوانی هم در اولویت دستگاه های اجرایی و مردم قرار بگیرد.

همچنان که ورزش و سلامتی برای جسم لازم و ضروری است، کتابخوانی نیز غذای روح است و جسم و روح انسان باید دارای سلامت کافی باشد تا یک زندگی ایدآل و سالم داشته باشد.

جشنواره کتابخوانی رضوی با ایجاد بستری مناسب برای مطالعه تک تک افراد جامعه و با امکانات به روز از طریق فضای مجازی، کتاب را در دسترس تمام افراد قرار می دهد و فقط همت افراد جامعه را نیاز دارد که از طریق سایت www.samakpl.ir در این جشنواره شرکت کنند و با معرفت امام رئوف و کریمان اهل بیت(ع) بیشتر آشنا شوند.

با توجه به برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور و برگزاری همزامان آن در سراسر کشور و در بین تمامی آحاد جامعه این برنامه فرهنگی را یک رویداد بزرگ می دانم که برای کتابخوان کردن کودکان و نوجوانان و حتی بزرگسالان بسیار موثر است و این یک کار فرهنگی زیرساختی است.

در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در سال گذشته ۲۷ هزار نفر از جمعیت استان شرکت کردند و با توجه به جمعیت کرمانشاه باید با همت مسئولین و مردم فرهنگ دوست، این آمار در سالجاری افزایش پیدا کند و امیدواریم روزی کتاب را اصلی ترین کالای سبد مصرفی خانواده ها ببینیم.

لذا ضمن قدردانی از نهاد کتابخانه های عمومی کشور و مجموعه کتابخانه های عمومی استان به عنوان عضو کوچکی از جامعه ورزش کشور، از تمامی ورزشکاران، جوانان و عموم مردم استان کرمانشاه دعوت می کنم ضمن حمایت مادی و معنوی از این مسابقه، در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 13 =