یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۷

داده‌نما؛

کتابخانه‌های برگزیده در ششمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب در سال ۱۳۹۸

ششمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب

در داده‌نمای تهیه شده توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، ضمن اشاره به اهداف برگزاری ششمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران در سال ۱۳۹۸، اسامی کتابخانه های برگزیده این جشنواره به همراه شاخص های دهگانه داوری آن ارائه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، ششمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران در سال ۱۳۹۸ با هدف پر کردن اوقات فراغت کودکان و نوجوانان روستایی با کتاب، حمایت از اقدام های انجام شده در روستا ها و پشتیبانی از پیشنهاد های ابتکاری در حوزه کتاب و کتابخوانی، تلاش برای تامین بودجه های لازم برای گسترش فعالیت های مربوط به کتاب و کتابخوانی در روستاها، سوق دادن توجه مردم و نهادهای روستایی و اهمیت کتابخوانی و فرهنگی تر شدن فضای روستاها معرفی فعالیت های فرهنگی مرتبط با کتابخوانی که به مشارکت مردم و دستگاه‌های فعال در روستا انجام یا پیش بینی شده، برگزار شد.

به طور کلی ۱۴۱۹ روستا و منطقه عشایری از سراسر کشور با اعلام فراخوان ششمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران آثار و مستندات خود را به دبیرخانه ارسال کردند که از این میان۱۲۶ روستا و منطقه افشاگری در مرحله اولیه داوری انتخاب شدند و ۶۰ روستا و منطقه عشایری از ۲۳ استان در مرحله دوم داوری انتخاب و به دبیرخانه جشنواره، برای داوری نهایی معرفی شدند و در نهایت نیز ۲۰ روستا شامل ۱۰ برگزیده و ۱۰ شایسته تقدیر توسط هیئت داوران بخش نهایی انتخاب و معرفی شدند.

در این داده‌نما اسامی کتابخانه های برگزیده در ششمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب سال ۹۸ به همراه شاخص های دهگانه داوری ارائه شده است. این داده نما را در (اینجــــــــــــــــا) ببینید.