شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۸

احمد اکبرپور عنوان کرد؛

«مهربانی در مهر» یعنی کودکان هیچ وقت تنها نخواهند بود

آکبرپور

احمد اکبرپور، نویسنده برجسته ادبیات کودک و نوجوان استان فارس درباره اجرای پویش «مهربانی در مهر»، گفت: یکی از مهم ترین نیازهای اجتماعی افراد کتاب است و توجه نهاد به مسائل اجتماعی با محوریت کتاب و کتابخوانی بسیار مثبت و اثرگذار خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، به دنبال برگزاری موفق پویش «مهربانی در مهر» در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور، با مشارکت عموم، دستگاه های اجرایی و همراهی اهالی فرهنگ و هنر، کمک‌های مردمی شامل نوشت‌افزار اسلامی- ایرانی و کتاب‌های کمک درسی، پس از جمع‌آوری، آماده ارسال به مناطق سیل‌زده کشور شده است.

احمد اکبر پور، نویسنده برجسته ادبیات کودک و نوجوان استان فارس با قدردانی از اجرای این طرح عنوان کرد: توجه به نیازهای فرهنگی کودکان، در کنار نیازهای اولیه زندگی، لازم و ضروری است؛ چراکه در شرایط نامناسب سیل، اگر کودکان ما سرگرمی و مسئولیتی نداشته باشند، بسیار بیشتر آسیب می بینند.

خالق کتاب «شب بخیر فرمانده» با اشاره به ماه مهر و شروع مدرسه، گفت: اجرای طرح مهربانی در مهر یعنی اینکه «بچه ها! ما شما را تنها نگذاشتیم و حواس ما به شما هست».  بودن در کنار بچه ها در مهرماه این پیام را می دهد که برای علم و کتاب همیشه موقعیت هست و همه مردم پشتیبان آن ها هستند.

اکبرپور با اشاره به رویکرد جدید نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در ورود به حوزه ارتقای سلامت اجتماعی و همچنین اجرای پویش «مهربانی در مهر» گفت: یکی از مهم ترین نیازهای اجتماعی افراد کتاب است. اینکه نهاد کتابخانه های عمومی کشور به عنوان یکی از بزرگ ترین پایگاه های فرهنگ در کشور به مسائل اجتماعی با محوریت کتاب و کتابخوانی ورود می کند، بسیار مثبت و اثرگذار است.

وی اضافه کرد: اجرای پویش های همچون «بهار مهربانی» و «مهربانی در مهر» در کتابخانه های عمومی، به مخاطبان، به ویژه اعضای کودک و نوجوان عضو کتابخانه، لزوم توجه به هم نوع و کمک کردن را می آموزد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 9 =