چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵

با حضور کتابداران منتخب خراسان رضوی؛

دوره آموزشی تفکر فلسفی به کودکان و نوجوانان در مشهد آغاز شد

دوره آموزشی تفکر فلسفی به کودکان و نوجوانان

دوره آموزشی تفکر فلسفی به کودکان و نوجوانان با حضور ۳۰ نفر از کتابداران منتخب در مشهد مقدس با سخنان مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خرساان رضوی، دوره آموزشی تفکر فلسفی به کودکان و نوجوانان با حضور ۳۰ نفر از کتابداران منتخب در مشهد مقدس با سخنان مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و با تدریس دکتر مهری پریرخ استاد دانشگاه و عضو هیات امنای نهاد کتابخانه های عمومی کشو آغاز شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در ابتدای این دوره آموزشی ضمن خیر مقدم به کتابداران حاضر در این دوره گفت: یکی از برنامه های جدی نهاد ارتباط با کودکان و نوجوانان به عنوان مخاطبین وفادار کتابخانه های عمومی است.

وی ادامه داد: این دوره یک دوره کاملا کاربردی است تا شیوه های آموزش خوب فکر کردن، اندیشیدن و ممارست در مسیر تفکر و استدلال را به کودکان و نوجوانان فرا بگیریم.

سبزیان ادامه داد: اگر ما فضای کتابخانه را یک فضای اندیشیدن، یادگیری و کنجکاوی کنیم از چند وجه موفق خواهیم بود که اصلی ترین وجه آن تربیت یک نسل توانمند در آینده است.

وی از دکتر پریرخ به عنوان یکی از مفاخر علمی استان و کشور یاد کرد و ادامه داد: حضور ایشان به عنوان یکی از شخصتی های علمی استان که در وجه ملی نیز با عضویت در هیات امنای نهاد کتابخانه های عمومی دارای جایگاه علمی و فرهنگی ویژه ای هستند برای جامعه کتابداران مغتنم است.