سه‌شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۰

گلعلی بابایی مطرح کرد؛

«چهل قلم» نماد قدردانی از نویسندگان است

گلعلی بابایی

گلعلی بابایی از نویسندگان عرصه ادبیات دفاع مقدس باقدردانی از نهاد برای تکریم جایگاه نویسندگان گفت: طرح «چهل قلم» نماد قدردانی از نویسندگان است که می‌توان آن را آغازی بر تکریم جایگاه همه نویسندگان در شهرها و حتی بخش‌های مختلف کشور دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، طرح «چهل قلم» همزمان چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با هدف افزایش آشنایی عموم مردم و مسئولان با نویسندگان متعهد و مولفان آثار پر امانت‌ کتابخانه‌های عمومی کشور، در استان های مختلف آغاز شده که در ادامه برگزاری این سلسله مراسم،  تکریم از گلعلی بابایی برای سال‌ها فعالیت در ثبت تاریخ دفاع مقدس،  با حضور شخصیت‌های برجسته، نویسندگان منتخب، اهالی فرهنگ و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی در استان مازندران برگزار شد.

گلعلی بابایی در حاشیه برگزاری این مراسم طی گفت‌وگویی با روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، درباره اجرای طرح «چهل قلم» عنوان کرد: نفس برپایی این طرح که به تقدیر از فعالان عرصه ادبیات همزمان با چهل‌سالگی انقلاب اسلامی اختصاص دارد، اقدامی مثبت و قابل تقدیر است. اما نباید در معرفی ۴۰ نویسنده از میان نویسندگان بیشمار حوزه ادبیات متوقف بماند. بر این اساس استمرار و ادامه این طرح با تقدیر از سایر فعالان در این حوزه، می‌تواند مکمل این طرح باشد.

وی با تقدیر از ورود نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در تقدیر از فعالان حوزه کتاب و ادبیات، گفت: گرامیداشت کتاب و فعالان عرصه کتاب که نویسندگان یکی از آنها هستند، از رسالت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور است که اجرای طرح «چهل قلم» در همین راستا بوده است. البته این طرح را می‌توان آغازی بر گرامیداشت نویسندگان دانست که می‌تواند نه تنها در استان‌ها، بلکه در تمام شهرها و حتی بخش‌ها نیز ادامه پیدا کند.

این نویسنده حوزه ادبیات دفاع مقدس با اشاره به حضور موثر نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در بحث ترویج فرهنگ مطالعه طی سال‌های اخیر، گفت: بدون شک اقدامات و فعالیت‌های خوبی در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه طی سال‌های اخیر در کتابخانه‌ها اجرایی شده، که می‌تواند با اطلاع‌رسانی گسترده‌تر، بیش از پیش نمود خود را در عرصه ترویج کتابخوانی نشان دهد.