دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۶

فرماندار کلاردشت:

کتاب و کتابخوانی ارزش است و نباید از آن غافل شویم

فرماندار کلاردشت

فرماندار کلاردشت با حضور در مراسم زنگ کتاب و کتابخوانی دبستان دخترانه شرف، هفته کتاب را به اهالی کتاب و مروجان فرهنگ مطالعه تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، کامران پولادی، فرماندار کلاردشت با حضور در مراسم زنگ کتاب و کتابخوانی دبستان دخترانه شرف همزمان با هفته کتاب، این هفته را به اهالی کتاب و مروجان فرهنگ مطالعه تبریک گفت.

وی اظهار داشت: نسل بشر در تمامی طول تاریخ پر فراز و نشیب خود دستاوردهایش را به عنوان میراثی برای آیندگان به یادگار گذاشته و می گذارد. به گواه همین تاریخ است که می توان ادعا کرد آن جوامعی که میراث دار فرهنگ غنی از گذشتگان خود بوده اند، راه آینده خود را نیز با گام هایی استوارتر برداشته و بزنگاه هایی درخشان تر را رقم زده اند.

فرماندار کلاردشت تصریح کرد: پر بیراه نیست اگر بگوییم گران بهاترین میراث هر فرهنگ و تمدنی، کتاب هایی است که از آن ها به جا می ماند. کتاب هایی که عصاره فضایل و چکیده آداب انسان های هم عصر خود را در تاریخ ماندگار کرده و همچون دوستی شفیق راهنمای نسل های آینده هستند.

پولادی تاکید کرد: کتاب دوست خوب ما است و نباید از آن غافل نشویم؛ اصلاح فرهنگ کتاب و کتابخوانی نیازمند همت و اراده همه مردم و مسئولان است.

وی گفت: کتاب بهترین وسیله انتقال میراث گذشتگان از نسلی به نسل دیگر بوده و به نسل‌های مختلف کمک می‌کند تا میراث فرهنگی و ارزش‌های دینی و تاریخی خود را بشناسند و ارج نهند.