دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۰

با هدف بررسی وضعیت کتابخانه‌ها انجام شد؛

دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی همدان با کتابداران فامنین

دیدار با کتابداران

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با کتابداران و مسئولان کتابخانه‌های عمومی شهرستان فامنین دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی همدان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با کتابداران و مسئولان کتابخانه‌های عمومی شهرستان فامنین دیدار و گفتگو کرد. زارعی در این دیدار ضمن تبریک سال جدید و تقدیر از همکاران شهرستان اظهار داشت: بازاریابی فرهنگی، جامعه‌محوری، مشتری مداری و وجدان کاری باید سرلوحه کار کتابداران قرار گیرد تا اثر ماندگار فرهنگ و ایجاد عادت‌های فرهنگی را در جامعه شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه «حمایت از ایده‌های خلاقانه در کتابخانه‌ها نقش بسزایی در ایجاد فرهنگ کتاب و کتابخوانی خواهد داشت»، اضافه کرد: همفکری در مدیریت کتابخانه‌ها در افزایش کارایی این مرکز فرهنگی نقش چشمگیری دارد.

زارعی بر لزوم برنامه‌ریزی در کتابخانه‌ها به‌ویژه کتابخانه‌های روستایی تأکید کرد و تشکیل کمیته انتخاب کتاب برای غنا بخشیدن به منابع کتابخانه، خودارزیابی کتابخانه‌ها، شناسایی نقاط قوت و ضعف، جذب خیرین، طرح‌های خلاقانه و آموزش جامعه هدف را ازجمله نیازهای کتابخانه‌های عمومی برای تأثیرگذاری بر جامعه دانست.

در ابتدای این دیدار نیز روح‌الله رسولی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان، گزارشی از عملکرد کتابخانه‌های عمومی شهرستان در یک سال گذشته ارائه کرد. وی تصریح کرد: برنامه‌های فرهنگی در کوتاه‌مدت به نتیجه نمی‌رسد؛ بنابراین پایه تمامی فعالیت‌های کتابخانه‌های عمومی، برنامه‌ریزی عملیاتی سالانه برای رسیدن به شاخص‌های مدنظر نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور است.

در ادامه کتابداران و مسئولین کتابخانه‌های عمومی شهرستان گزارش کوتاهی از کارهای انجام‌شده در سال ۹۶ ارائه کرده و به مسائل و نیازهای کتابخانه‌های تحت مدیرت خود در حوزه‌های مختلف ازجمله منابع، تجهیزات و ساختمان پرداختند.