شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۴

با هدف تبادل اطلاعات و همکاری های دو جانبه صورت گرفت؛

دیدار مدیر کل کتابخانه های عمومی قم با مدیر مرکز و کتابخانه مطالعات اسلامی به زبان های اروپایی

445315671_302580.jpg

با هدف تبادل اطلاعات و همکاری های دو جانبه، حجت الاسلام والمسلمین جباری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم با مرتضی کریمی مدیر مرکز و کتابخانه مطالعات اسلامی به زبان های اروپایی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم؛ حجت الاسلام والمسلمین امیرعطاءاله جباری مدیر کل کتابخانه های عمومی از کتابخانه مطالعات اسلامی به زبان های اروپایی با هدف تبادل اندیشه های نوین و دیگر مباحث کاری از این مرکز بازدید کرد.

 در این دیدار؛ جباری ضمن بیان برنامه ها و فعالیت های کتابخانه های عمومی و انواع خدمات دهی آن به آحاد و اقشار مختلف مردم در همه گروه های سنی، از انجام تغییر و تحولات در چند سال گذشته در نهاد کتابخانه های عمومی کشور خبر داد و افزود: با ایجاد انگیزه در بین کتابداران، شاهد خلاقیت ها و طرح های متنوع از سوی این عزیزان برای جذب بیشتر اعضا به کتابخانه های عمومی و استفاده از خدمات و ظرفیت های آن بوده ایم.

وی سپس گفت: تداوم این روند فرهنگی باعث ارتقا مطالعه مفید در استان قم بوده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم در پایان بیان کرد: این اداره کل آمادگی دارد در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و همچنین در زمینه های علمی، اجتماعی، فرهنگی و پژوهشی، با این مرکز همکاری های دوجانبه داشته باشد.
کریمی مدیر کتابخانه مرکز و کتابخانه مطالعات اسلامی به زبان های اروپایی، ضمن اشاره به وجود ۳۰۰ هزار جلد کتاب در این کتابخانه؛ اظهار داشت: این کتابخانه با بهره مندی از زبان‌های اروپایی تلاش می کند آخرین تحولات علمی و آکادمیک در زمینه‌های مختلف مطالعات اسلامی (انتشار کتاب، مقالات و مجلات جدید، برگزاری نشست‌ها و کنفرانس‌های علمی، انجام رساله‌های دانشگاهی) در سراسر جهان را به مخاطبان خود اطلاع رسانی کند.

وی گفت: این مرکز علاوه بر خدمات رسانی کتابخانه‌ای به صورت (عمومی و دیجیتال)، آماده‌ ارائه‌ مشورت و کمک به پژوهشگران و طلاب و دانشجویان در جستجوی منابع مورد نیاز است و مرکز و کتابخانه‌ی مطالعات اسلامی در زبان‌های اروپایی از تمام متخصصان این حوزه برای همکاری و گسترش فضای مبادلات علمی به ویژه کتابداران کتابخانه های عمومی دعوت می کند.

گفتنی است در این بازدید مهندس وحید میرزایی معاون اداره کل کتابخانه ها و مریم رمضانی رئیس اداره امور کتابخانه ها و همکاری ها نیز حضور داشتند.