شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۹

به مناسبت بزرگداشت سعدی شیرازی؛

کتابخانه عمومی امیرکبیر کرمانشاه میزبان محفل شعر و ادب فارسی شد

محفل شعر و ادب فارسی

به مناسبت میلاد امام حسین (ع) و بزرگداشت سعدی شیرازی، محفل شعر و ادب فارسی با حضور شاعران مطرح کرمانشاهی، به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کرمانشاه، به مناسبت روز بزرگداشت سعدی شیرازی، محفل شعر و ادب فارسی با حضور معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ ابراهیم مرادی، عضو شورای اسلامی شهر؛ فرشید یوسفی، علی لیمویی، علی‌اشرف جلیلی از شاعران و نویسندگان برجسته و مطرح کرمانشاهی، ۳۱ فروردین‌ماه در سالن همایش‌های کتابخانه عمومی امیرکبیر برگزار شد.

معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، سعدی شیرازی را یکی از اسطوره‌های شعر و ادب فارسی دانست و گفت: در تقویم ملی ایرانیان اول اردیبهشت‌ماه، هم‌زمان با سالروز تولد شیخ اجل سعدی شیرازی که فرهنگوران او را به‌عنوان استاد سخن می‌شناسند، روز سعدی نام گرفته است.

خونسار در ادامه ضمن تقدیر از شاعران برای حضور در این نشست، آمادگی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان را در برگزاری نشست‌های شعرخوانی و تحلیل و بررسی کتاب‌های شاعران برجسته کرمانشاهی اعلام کرد.

در ادامه ابراهیم مرادی، عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه در این جلسه عنوان کرد: ما در شهرداری کرمانشاه در خدمت شاعران، نویسندگان و فرهنگ دوستان کرمانشاهی هستیم و با توجه به پایین بودن بودجه‌های فرهنگی در شهرها سعی داریم در سال ۹۷ این بودجه را افزایش دهیم.

وی در ادامه به برنامه‌های مشترک شهرداری کرمانشاه و اداره کل کتابخانه‌های عمومی در سال ۹۶ اشاره داشت و گفت: بر آنیم در سال ۹۷ با همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی این استان، برنامه‌های مشترک بیشتری در حوزه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در شهر کرمانشاه داشته باشیم.

در ادامه فرشید یوسفی، علی لیمویی، ایرج هندی، علی‌اشرف جلیلی، میرزایی و خسروی، شاعران مطرح و شناخته‌شده کرمانشاهی به شعرخوانی پرداختند.