شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۹

به میزبانی کتابخانه مرکزی اردبیل؛

کتاب «سیر تحول معرق در ایران» رونمایی شد

image.jpeg

کتاب «سیر تحول معرق در ایران» نوشته رضا یوسف خانی با حضور نویسنده اثر در کتابخانه مرکزی اردبیل رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی اردبیل، نشست رونمایی و نقد کتاب «سیر تحول معرق در ایران» اثر رضا یوسف خانی با حضور نویسنده اثر، معاون میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری استان،‌ مسئولین استانی و جمعی از علاقه‌مندان رشته میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در سالن کنفرانس کتابخانه مرکزی اردبیل برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در این مراسم با اشاره به لزوم اجرای طرح‌های نوین و خلاقانه در کتابخانه‌های عمومی به‌منظور ایجاد انگیزه و رغبت برای مطالعه در بین اقشار مختلف، بیان کرد: رونمایی کتاب یکی از راهکارهای معرفی کتاب است؛ به رونمایی و معرفی آثار فاخر و تأثیرگذار نویسندگان بومی استان اهتمام داریم و برنامه‌ریزی لازم به‌منظور شناساندن و معرفی این آثار در دستور کار کتابخانه‌های عمومی استان قرارگرفته است.

وی همچنین کتاب «سیر تحول معرق در ایران» را از آثاری دانست که می‌تواند نقش مهمی در اشتغال جوانان به‌ویژه زنان خانه‌دار داشته باشد و خلاقیت‌ها و هنرهای بومی و محلی مردم استان را تجلی دهد.

در ادامه این مراسم رضا یوسف خانی، نویسنده کتاب، هوشنگ زمانیان و علیرضا دباغ عبداللهی، معاون میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری استان به معرفی و بررسی این کتاب پرداختند.

گفتنی است، در پایان این نشست ضمن رونمایی کتاب از نویسنده این اثر هنری با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.