چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۳

به یاد سید شهیدان اهل قلم برگزار شد؛

نشست کتاب‌خوان ویژه هفته هنر انقلاب اسلامی در چهارمحال و بختیاری

نشست استانی

نشست کتاب‌خوان ویژه هفته هنر انقلاب اسلامی به یاد سید شهیدان اهل قلم در چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، نشست کتاب‌خوان ویژه هفته هنر انقلاب اسلامی روز دوشنبه ۲۷ فروردین ماه با حضور فرهاد خلیل مقدم، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان، فرزاد رحیمی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛ امیرخانی، معاون فرماندار شهرستان شهرکرد؛ جمعی از هنرمندان، پیشکسوتان و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی به میزبانی حوزه هنری استان در محل نگارخانه شهید آوینی  برگزار شد.
در این نشست چهار عنوان کتاب توسط اساتید دانشگاه و هنرمندان به حاضرین در جلسه معرفی و به اشتراک گذاشته شد.

کتاب «رقص روی یک پا: خاطرات شفاهی اسماعیل یکتایی»، نوشته مصطفی مصیب زاده از انتشارات سوره مهر کتابی بود که توسط محمدرضا سمیع قهفرخی یکی از هنرمندان و شاعران استان معرفی و به اشتراک گذاشته شد.
سپس حنیف رحیمی پردنجانی (مدرس دانشگاه و هنرمند) یکی دیگر از هنرمندان شهر شهرکرد کتاب «تاریخ نقاشی ایران از آغاز تا عصر حاضر»، نوشته مرتضی گودرزی از انتشارات سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه ها (سمت) را با دیگران به اشتراک گذاشت.

کتاب «بوطیقا و سیاست در شاهنامه» نوشته محمود امیدسالار از انتشارات سخن دیگر کتابی بود که توسط محمد حکیم آذر (مدرس دانشگاه و هنرمند) به اشتراک گذاشته شد، کتاب بوطیقا و سیاست در شاهنامه، برخی از جنبه‌های مطالعات غربیان را در باب شاهنامه که حماسه ملی ایران است به چالش می‌کشد و استدلال می‌کند که این مطالعات نه تنها از نظر شیوه کار ناقصند، بلکه اساسا معرف دل مشغولی‌ها و نگرانی‌های غربیان در مورد ایران است، نه تحلیل شاهنامه.

شهناز ولی پور (مدرس دانشگاه و هنرمند) نیز در این نشست کتاب « درآمدی بر تفکر انتقادی» نوشته حسن قاضی مرادی از نشر دات را با دیگران به اشتراک گذاشت؛ حسن قاضی مرادی در کتاب «درآمدی بر تفکر انتقادی» شیوه تفکر انتقادی را همچون شیوه ای برای رسیدن از پردازش داده‌ها و اطلاعات تا داوری هدفمند و خودتنظیم گر معرفی می‌کند.
گفتنی است در پایان این نشست با اهدا لوح سپاس از ارائه دهندگان کتاب تجلیل شد.