شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۸

کتابدار کتابخانه استقلال کرمانشاه؛

«باهم بخوانیم» یکی از طرح های موثر کتابخوانی است

باهم بخوانیم استقلال قزانچی

فرشته پاشایی، کتابدار کتابخانه استقلال کرمانشاه گفت: رضایتمندی اعضای شرکت‌کننده در طرح «باهم بخوانیم»، سبب تشویق و استقبال سایر اعضای کتابخانه شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کرمانشاه، به همت فرشته پاشایی، کتابدار کتابخانه عمومی استقلال قزانچی شهرستان کرمانشاه، طرح «باهم بخوانیم» در رده سنی ۹ الی ۱۲ سال ویژه دختران اجرا شد و مورد استقبال اعضای این کتابخانه قرار گرفت.

پاشایی دراین‌باره گفت: طرح «باهم بخوانیم» یکی از طرح‌های جامع و مؤثر در ارتقای فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی است که با ارائه دستورالعمل‌های جامع و کارشناسی در قالب شیوه‌نامه و شناسنامه‌های تفصیلی، گنجینه‌ای از تجربیات و راهنمایی‌ها را در اختیار کتابداران جهت اجرای موفق و یکپارچه قرار داده است.

کتابدار کتابخانه استقلال کرمانشاه در ادامه گفت: این طرح در کتابخانه استقلال در رده سنی ۹ الی ۱۲ سال دختران در ۸ جلسه (هفتگی) و با استفاده از ۲۰ عنوان کتاب در ۳ قالب خواندن شامل جمع خوانی، بلندخوانی و مطالعه فردی اجرا شد.

وی اهداف کلی این طرح را تشویق و ترغیب مخاطب به مطالعه و انتقال بهتر مفاهیم دانست و گفت: از نکات قابل‌توجه در این طرح ایجاد روحیه نشاط، تعامل و تشویق به کار گروهی در بین اعضای شرکت‌کننده بود. فضاسازی محیط مطالعه و اجرای گام‌به‌گام طرح با رویکرد ایجاد زنجیره مطالعه، همراهی در مطالعه و تقدیر از خواننده از شیوه‌های نوین و کارشناسی شده جهت ترغیب شرکت‌کنندگان طرح است که افق‌های جدیدی به روی فعالان عرصه کتابخوانی گشوده و آنان را از شیوه سنتی مطالعه جدا می‌کند.

فرشته پاشایی در ادامه عنوان کرد: کتابخانه استقلال کرمانشاه به‌منظور اجرای هرچه بهتر طرح از خلاقیت‌هایی چون برگزاری جلسه توجیهی برای اعضای شرکت‌کننده و استفاده از پوشش یکدست جهت تقویت روحیه همکاری‌ و تعامل بهره برد.

کتابدار کتابخانه عمومی استقلال قزانچی شهرستان کرمانشاه در پایان خاطرنشان کرد: رضایتمندی اعضای شرکت‌کننده در طرح، از برنامه‌های برگزارشده سبب تشویق و استقبال سایر اعضا برای همکاری با کتابخانه، ثبت‌نام و شرکت در دوره‌های بعدی طرح شد.

برچسب‌ها