چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۷

در راستای جذب حداکثری مخاطب:

جمع خوانی کتاب ویژه کودکان و نوجوانان در کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) قزوین برگزار می شود

کتابخانه امام خمینی

مسوول کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) قزوین از برگزاری دوره های جمع خوانی و روخوانی کتاب در این کتابخانه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، رمضان حیدری اظهار داشت: به منظور آشنایی هرچه بیشتر عموم مخاطبان با کتاب های مفید و جدید ، نشست هایی در این کتابخانه برگزار می شود که با حضور دانش آموزان و در قالب دوره هایی شاد و مفرح برگزار می شود.

وی ادامه داد: از جمله  کتاب های قصه ها و افسانه های گریم، که از سری کتاب های نورسیده به کتابخانه اند، توسط فرزانه پرهیزگاری کتابدار کودک به کودکان معرفی شد، پس از آن یکی از این کتاب ها، تحت عنوان، "سه کوتوله در جنگل و داستان های دیگر" ترجمه کمال بهروز کیا، توسط شرکت کنندگان جمع خوانی شد.

این مسئول افزود: کتاب های نورسیده به بخش کودکان کتابخانه، پس از ثبت و آماده سازی، جهت معرفی و آشنایی و دسترسی بیشتر، در یک نمایشگاه چند روزه در معرض دید کودکان و والدین آنها قرار گرفت.

حیدری خاطرنشان کرد: همچنین کلاس های قصه گویی و نقاشی به صورت هفتگی، روزهای چهارشنبه، در بخش کودکان برگزار میگردد، که طی این کلاس ها به بیان قصه به روش های مختلف برای گروه سنی الف و ب پرداخته می شود، سپس کودکان با توجه به برداشت خود از قصه، داستان آن را به تصویر می کشند.

وی برگزاری نشست کتاب خوان را از دیگر اقدامات انجام شده در این کتابخانه عنوان کرد و گفت: در این نشست کتاب های قورباغه چاه نشین، تئاتر،  سرزمین ما ایران ، دایره المعارف بدن انسان،  چرا باید موهایم را بشویم ، درباره جانوران بی مهره از جمله کتابهایی بودند که توسط اعضا معرفی گردیدند.

حیدری برگزاری نمایشگاه های کتاب، نقاشی اعضا و کارگاه ساخت کاردستی را از دیگر برنامه های این کتابخانه عنوان کرد.