شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۸

با حضور در چهار کتابخانه؛

فرماندار مهریز از کتابخانه‌های شهرستان مهریز بازدید کرد

بازدید نوروزی فرماندار مهریز

فرماندار مهریز در روزهای آغازین سال جدید با حضور در چند باب کتابخانه شهرستان، از وضعیت کتابخانه‌های مهریز آگاهی یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی یزد، سید محمد رستگاری، در این بازدیدها ضمن تبریک سال جدید به کتابداران مهریزی، از بخش‌های مختلف کتابخانه‌ها، امکانات و منابع موجود دیدن کرد و با کتابداران در خصوص مسائل و مشکلات کتابخانه‌ها گفتگو کرد.

فرماندار مهریز، در حاشیه بازدید از کتابخانه‌های مجتمع فرهنگی هنری، شهید مطهری، بقیه‌الله(عج) و سمسار یزدی، کتاب‌خوانی را از مهم‌ترین دغدغه مسئولان فرهنگی و به خصوص رهبر معظم انقلاب دانست و گفت: در راستای افزایش مراجعان به کتابخانه، باید توجه ویژه‌ای به فضای کتابخانه‌ها، شاداب‌سازی محیط، غنی‌سازی و به روز رسانی منابع کتابخانه‌ها بشود.

سعید قریشی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهریز نیز با بیان اینکه تلاش کتابداران مهریزی باعث رشد و شکوفایی کتابخانه‌ها در این شهرستان شده است، بیان داشت: خوشبختانه در سال ۹۶ با مساعدت  نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، حمایت‌های خیری و جذب سهم نیم درصد درآمد شهرداری، فعالیت‌های عمرانی و تجهیزاتی خوبی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان انجام شد که مهم‌ترین اتفاق در این حوزه، افتتاح کتابخانه خیرساز «حاج علی اکبر محبوبی» در روستای گردکوه بود.

گفتنی است، شهرستان مهریز هم‌اکنون دارای ۱۱ باب کتابخانه عمومی شهری و روستایی، پنج هزار و ۸۴۲ عضو فعال و یکصد و ۲۸ هزار و ۲۴۴ نسخه کتاب است.