شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۷

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی خبر داد؛

برپاییِ ۶۷۷ نشست کتاب‌خوان در سال ۹۶

نشست كتاب‌خوان

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی از برپایی ۶۷۷ نشست کتاب‌خوان در سال ۹۶ در کتابخانه‌های عمومی استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی، علی فیروز، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، با اعلام این خبر گفت: با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی، در سال ۱۳۹۶، ۶۷۷ نشست کتاب‌خوان با حضور ۴۵۰۳ شرکت‌کننده در کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شد که از این تعداد ۳۸۹ نشست در قالب کتابخانه‌ای، ۲۳۳ نشست در قالب مدرسه‌ای، ۳۱ نشست تخصصی و ۲۸ نشست به‌صورت ویژه برگزار شد.

فیروز افزود: برگزاری ۲۸ جلسه نقد و رونمایی از منابع موجود در کتابخانه‌ها و آثار تازه منتشرشده استان ازجمله برنامه‌هایی است که با حضور نویسندگان، اصحاب قلم، علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی و اعضای کتابخانه‌ها به‌صورت مستمر در کتابخانه‌های عمومی اجرا می‌شود.

فیروز گفت: ۱۰۸ برنامه آموزشی؛ ۵۳۳ کارگاه قصه‌گویی؛ ۱۵۹۹ نمایشگاه کتاب و نقاشی و عکس، حلقه‌های کندوکاو، نشست‌های ادبی و... از دیگر برنامه‌های ترویجی است که سال گذشته در کتابخانه‌های عمومی برگزار شد.

وی اضافه کرد: اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی، گامی مؤثر در راستای ترویج کتاب‌خوانی در جامعه است که با استقبال مراجعین به کتابخانه‌ها و اهالی فرهنگ و ادب، مواجه شده است.