شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۳

مسئول کتابخانه شهید باهنر اردل:

طرح« باهم بخوانیم» فرصتی برای لذت بردن کودکان از مطالعه گروهی

مصاحبه

فاطمه نصیری، مسئول کتابخانه عمومی شهید باهنر اردل گفت: طرح «با هم بخوانیم» لذت مطالعه گروهی را برای کودکان به ارمغان آورد.

مسئول کتابخانه عمومی شهید باهنر اردل در گفتگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری گفت: طرح «با هم بخوانیم» فعالیتی در راستای اجرای سیرهای کتابخوانی برای کودکان و نوجوانان با هدف نهادینه کردن سبک زندگی ایرانی _ اسلامی از طریق فرهنگ کتابخوانی است.

وی اشاره کرد: در این طرح کتابداران به عنوان مجریان طرح با تکیه بر قالب های نوین مطالعه، با رویکرد ایجاد زنجیره کتابخوانی از طریق اهدا کتاب، همراهی در مطالعه آن و نهایتا تقدیر از خواننده می پردازند.

نصیری ادامه داد: اجرای طرح باهم بخوانیم با توجه به نکات بسیار مثبت آن، طرحی ارزشمند بوده و به جهت آمادگی کتابدار قبل از برگزاری کلاس ها، منابع مشخص و تنوع شیوه مطالعه استقبال بیش از بیش کودکان از کتابخانه را به دنبال داشته است.

مسئول کتابخانه شهید باهنر اردل با بیان اینکه کودکان با همراهی دوستان خود به مطالعه کتاب می پردازند عنوان کرد: در واقع کودکان  از مطالعه گروهی لذت می برند و زمینه برای آنها جهت تبادل نظر و بحث و گفتگو پیرامون موضوع واحد فراهم شده است؛ کودکان  علاوه بر مطالعه کتاب با درست کردن کاردستی، کشیدن نقاشی و اجرای نمایش در واقع شیوه صحیح مطالعه را یاد خواهند گرفت.

گفتنی است کتابخانه عمومی شهید باهنر اردل یکی از ۸ کتابخانه استان چهارمحال و بختیاری است که طرح« با هم بخوانیم» در آن اجرا می شود.