یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۹

همزمان با روز ملی فناوری هسته ای انجام شد؛

برگزاری نشست «معرفی کتاب» در کتابخانه عمومی شهدای زیرتنگ

کتاب شهید علم

کتاب «شهید علم» زندگینامه نخبه شهید، داریوش رضایی نژاد در آینه خاطرات در کتابخانه عمومی شهدای زیرتنگ بیجنوند معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام؛ طاهره رستمی، مسئول کتابخانه عمومی شهدای زیرتنگ بیجنوند شهرستان چرداول از  برگزاری نشست معرفی کتاب همزمان با ۲۰فروردین (روز ملی فناوری هسته ای) در محل این کتابخانه خبر داد.

 رستمی گفت: از بیستم فروردین سال ۱۳۸۵ که بر دستیابی ایران به فناوری غنی سازی اورانیوم و راه اندازی یک زنجیره کامل غنی سازی توسط سانتریفیوژهای ساخت ایران اعلام شد، این روز، روز ملی فناوری هسته ای نام گرفت. به همین مناسبت در نشستی ضمن ارائه توضیحاتی درباره فواید انرژی هسته ای کتاب «شهید علم» توسط آقای فریبرز دارابی در محل کتابخانه به اعضا معرفی شد.

وی گفت: این کتاب روایت ۱۰۶ خاطره متفاوت از دوره های مختلف زندگی شهید داریوش رضایی نژاد است که توسط بستگان، دوستان و همکاران آن شهید بیان شده است.

شهید رضایی نژاد نخبه نابغه ای از عشایر آبدانان ایلام که علم و اخلاق و آرمان خواهی و میهن دوستی را در خود جمع کرده بود در ۲۹بهمن ۱۳۵۹ در آبدانان متولد شد و در تاریخ اول مرداد ۱۳۹۰ توسط رژیم صهیونیستی و با همکاری اطلاعاتی منافقین در یک عملیات تروریستی به درجه رفیع شهادت رسید و در تاریخ درخشان فرهنگ ایرانی جاودانه شد.

کتاب «شهید علم» توسط سیدمحمدحسین حسینی تهیه و تنظیم و انتشارات «دفتر نشر معارف» آن را منتشر کرده است.