سه‌شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۲

نخستین گام یک کتابخانه برای ترویج فرهنگ مطالعه در کودکان؛

ویژه برنامه قصه خوانی در کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء(ص) رشت برگزار شد

کتابخانه خاتم رشت قصه گویی

در نخستین برنامه فرهنگی سال ۹۷، و به کوشش کتابداران کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء(ص) رشت جمع کثیری از کودکان و نوجوانان در ویژه برنامه قصه خوانی این کتابخانه شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، حمیرا یعقوبی؛ مسئول کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء(ص) رشت با اشاره به برگزاری ویژه برنامه قصه خوانی کودکان و نوجوانان گفت: در این برنامه فرهنگی که با هدف نهادینه کردن خواندن کتاب در بین این قشر و در بخش کودک کتابخانه برگزار شد، کیمیا اکبرزاده کتابدار خلاق این کتابخانه کتاب (عشق مثل یک درخت است) ترجمه آزاد افسانه شعبان نژاد با موضوع روز طبیعت را با اجرای شادی برای کودکان خواند. در این برنامه کودکان نیز با خوانش اشعاری با موضوع طبیعت دانسته های خود را در این زمینه باهم به اشتراک گذاشتند.

یعقوبی اضافه کرد: همچنین کودکان عضو این کتابخانه با کشیدن نقاشی هایی با موضوع طبیعت خوانده های خود را به تصویر کشیدند و این آثار برگزیده برای تشویق و ترغیب دیگر کودکان در نمایشگاهی دائمی در بخش کودک کتابخانه خاتم الانبیاء در معرض دید عموم قرار گرفت.

مسئول کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء(ص) رشت با اشاره به برگزاری برنامه قصه خوانی برای کودکان در روزهای سه شنبه هر هفته توسط کتابداران این کتابخانه از  استقبال کودکان از ویژه برنامه های ویژه این قشر خبر داد و گفت: آشنا کردن کودکان با فرهنگ کتاب خوانی و آموزش برخی از هنجارهای درست اجتماعی از قبیل برخورد با طبیعت و حفظ و نگهداری آن یکی از اهداف ما در این کتابخانه است به همین خاطر ما سعی داریم در مناسبت های مختلف برنامه هایی از قبیل خواندن کتاب مرتبط با موضوع و نقاشی در مورد آن، کودکان را بیشتر با فرهنگ غنی خود آشنا کنیم.

کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء(ص) رشت از کتابخانه های فعال استان در زمینه اجرای برنامه های فرهنگی ویژه اقشار مختلف مردم بوده و در سال گذشته برنامه های متنوعی چون رونمای از آثار مختلف نویسندگان استانی و ملی، کارگاه های شعر، نشست های کتاب خوان، کانون های ادبی و محافل نقد و بررسی کتاب به اجرا گذاشته است.