یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۷

مسئول کتابخانه داراب افسر بختیاری چلگرد؛

«باهم بخوانیم» روحی تازه در کالبد کتابخانه‌ها دمید

مصاحبه

یارعلی نصیری، مسئول کتابخانه داراب افسر بختیاری چلگرد طرح «باهم بخوانیم» را به‌مثابه روحی تازه در کالبد کتابخانه‌ها دانست.

مسئول کتابخانه داراب افسر بختیاری چلگرد در گفتگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: «طرح باهم بخوانیم» با بهره‌گیری از کتب مرتبط با مفاهیم دینی و توجه به هویت والای انسانی، علاوه بر آموزش شیوه برقراری ارتباط بین افراد و نیز سبک زندگی ایرانی- اسلامی باعث ایجاد اعتمادبه‌نفس، طراوت، شادابی، ایجاد انگیزه، خلاقیت و رقابت بین کودکان شده و در کتابخوان کردن آنان اثرگذار بوده است.

یارعلی نصیری گفت: قطعاً با تداوم این طرح در آینده‌ای نزدیک جامعه‌ای کتابخوان خواهیم داشت. به اعتقاد من اجرای این طرح موجب ایجاد حس همدلی و صمیمیت بین کودکان در فضایی جذاب و دل‌نشین شده و آنان علاوه بر یادگیری و آشنایی با مفاهیمی چون گذشت، مهربانی، احترام، کمک به دیگران، تواضع و فروتنی و سایر آموزه‌ای اخلاقی، خاطرات شیرینی از باهم بودن در فضای کتابخانه به یادگار خواهند داشت.

نصیری با یادآوری خاطره‌ای از اجرای طرح باهم بخوانیم در کتابخانه گفت: در حین اجرای طرح باهم بخوانیم خاطراتی از بچه‌ها به یادگار ماند؛ یکی از این خاطرات در رابطه با کودکی از عشایر کوهرنگ است که هم‌زمان با اولین جلسه طرح باهم بخوانیم و جمع خوانی کتاب «مادر مسیحی من» برای اولین بار به کتابخانه پا می‌گذاشت؛ پس از اتمام کتاب، دخترک به بیان خاطره‌ای مرتبط با موضوع کتاب از مادربزرگ خود پرداخت و با استقبال و تشویق شرکت‌کنندگان طرح روبه‌رو شد. به درخواست شرکت‌کنندگان،‌ این کودک به‌عنوان میهمان افتخاری در تمامی جلسات طرح باهم بخوانیم حضور خواهد داشت.

گفتنی است، شهرستان کوهرنگ از مناطق کم برخوردار و عشایر نشین چهارمحال و بختیاری و کتابخانه داراب افسر بختیاری چلگرد یکی از ۸ کتابخانه منتخب این استان برای اجرای طرح «باهم بخوانیم» است.