یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۱

در نهاوند انجام شد؛

معرفی طرح ۵۰ کتاب سال، در قالب پوستر چهار فصل

طرح 50 کتاب سال

طرح ۵۰ کتاب سال ۹۶ با عنوان؛ چهارفصل با ۵۰ کتاب سال، توسط مسئول کتابخانه عمومی امیرالمومنین(علیه السلام) طراحی و به نمایش گذاشته شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، پریسا شاهرخی؛ مسئول کتابخانه عمومی امیرالمومنین(علیه السلام)، گفت: به منظور آشنایی مراجعه‌کنندگان کتابخانه با فعالیت‌ها و اهداف نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، و همچنین معرفی طرح ۵۰ کتاب سال و نشست کتاب‌خوان به عنوان فعالیت‌های نهاد در جهت ترویج فرهنگ مطالعه هدفمند و مفید برای تمامی اقشار جامعه، نمایشگاه کتاب ویژه‌ای از کتاب‌های کتابخوان ۵۰ کتاب سال در کتابخانه برپا شد.

وی، ادامه داد: طراحی پوستر "چهار فصل با ۵۰ کتاب سال" و جانمایی آن در کنار کتاب‌های هر فصل در نمایشگاه کتاب به منظور معرفی کتاب‌های کتاب‌خوان ۱۲ ماه سال۹۶ که در طی یکسال گذشته در برنامه مختلف فرهنگی معرفی و جمع‌خوانی و نقد شدند از جمله اقدامات ویژه‌ای بود که مورد استقبال مراجعان کتابخانه قرارگرفت.

مسئول کتابخانه عمومی امیرالمنین(علیه السلام)، خاطرنشان کرد: طرح ملی کتابخانه گردی یکی از بهترین طرح‌های گردشگری فرهنگی در کشور بود که فرصت مناسبی برای آشنایی با ظرفیت‌های کتابخانه‌های عمومی بوده و موجب تشویق و ترغیب قشرهای مختلف مردم، به خصوص کودکان و نوجوانان به سمت کتاب و کتابخوانی می‌شود.

شاهرخی، افزود: هر چند در هر استانی کتابخانه‌های منتخب میزبان این طرح ملی بودند اما در سایر کتابخانه‌ها نیز کتابداران با اجرای فعالیت‌های متنوع فرهنگی میزبان مراجه کنندگان بوده و بازدید دانش‌آموزان و برگزاری نشست کتاب‌خوان کتابخانه‌ای از جمله اقدامات دیگری است که در این روز در کتابخانه عمومی امیرالمومنین(علیه السلام)  انجام شد.