یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۳

رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمه:

اعتلای فرهنگ عمومی جامعه با نهادینه سازی کتاب و کتابخوانی محقق می شود

انجمن گرمه

سرپرست فرمانداری شهرستان گرمه در آخرین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان در سال ۹۶ با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی در اعتلای فرهنگ عمومی جامعه، برگزاری جلسات انجمن را گامی بلند در راستای اهداف فرهنگی شهرستان عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل  کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، اسماعیل مکرمی سرپرست فرمانداری شهرستان گرمه در آخرین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان در سال ۹۶ ضمن تبریک  فرارسیدن سال جدید، با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی در اعتلای فرهنگ عمومی جامعه،  برگزاری جلسات انجمن کتابخانه های عمومی را گامی بلند در راستای اهداف فرهنگی شهرستان عنوان کرد.
مکرمی گفت: تأکید بر مقوله های فرهنگی از جمله کتاب و کتابخوانی و سوق دادن این عمل در بین آحاد جامعه، از جمله مهمترین اولویت های اعضای این جلسه است.
رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان گرمه ضمن تاکید بر اهمیت کتابخوانی و مطالعه مفید، بر ضرورت نیاز سنجی و ایجاد بستر های مناسب برای توسعه فرهنگ کتابخوانی در بین اقشار مختلف خانواده ها و محیط های دانش آموزی و دانشگاهی برای توسعه شهرستان اشاره  و اظهار داشت: نهادینه سازی فرهنگ کتاب و کتابخوانی در کاهش آسیب های اجتماعی و نشاط و شادابی جامعه بسیار اثر بخش است.
وی همچنین بر ضرورت پایبندی شهرداری ها به پرداخت  سهم نیم درصد فرهنگی کتابخانه ها از محل درآمدشهرداری تاکید کرد.
تکتم  اربابی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان در ادامه  ضمن تبیین  اهمیت کتاب و کتاب خوانی به بررسی مصوبات جلسه قبل و تشریح برنامه های این اداره در سال آینده پرداخت.
در پایان مقرر شد؛ اداره کتابخانه‌ها ضمن ارائه برنامه های اجرایی خود در سال ۹۷ برای ایام تعطیلات نوروز جهت مطالعه همشهریان برنامه ریزی لازم را  انجام داده و همچنین چشم انداز یکساله خود را تا فروردین ماه سال آینده تهیه و به اعضای انجمن اعلام  کند.