شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۹

با حضور در بیمارستان قدس اراک صورت پذیرفت؛

لوح تقدیر دبیرکل نهاد به نانوای اراکی دوستدار کتاب اهداء شد

تقدیر از نانوا اراک

لوح تقدیر دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به نانوای اراکی دوستدار کتاب توسط سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی به وی اهداء شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، علی اکبر احمدی سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با حضور در نانوایی فرهنگ شهر اراک، از ایستگاه کتاب این نانوایی بازدید کرد.

در این بازدید تعداد ۳۰ جلد کتاب از طرف اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی به نانوایی فرهنگ اهداء شد و پس از آن احمدی و هیأت همراه به منظور عیادت نانوای دوستدار کتاب راهی بخش قلب بیمارستان قدس شهر اراک شدند.

فرهنگ نجفی نانوای دوست‌دار کتاب در این دیدار با اشاره به‌اهمیت فرهنگ کتاب‌خوانی در جامعه گفت: علت اصلی مشکلات جامعه ما دوری از کتاب است و متاسفانه نقش کتاب در زندگی‌ها دائم در حال کم‌رنگ شدن است‌.‌

وی افزود: ما در این نانوایی کتاب را در اختیار مردم گذاشته‌ایم تا بلکه مردم به‌ویژه قشر جوان جامعه با کتاب و کتاب‌خوانی آشنا ‌شوند، از این طریق سطح آگاهی خود را ارتقاء دهند و از معضلات جامعه دور باشند.‌

صاحب نانوایی تصریح کرد: با مطالعه کتاب سطح سواد و اطلاعات عمومی افزایش پیدا می‌کند و من با مطالعه کتاب‌های مفید و کاربردی توانستم خود را در بیماری اخیر، از خطر مرگ حتمی نجات دهم.

نجفی در پایان خاطرنشان کرد: از خداوند سپاس‌گزارم که این ‌فرصت را در اختیار من قرار داد تا مردم را به‌کتاب و کتاب‌خوانی ترغیب کنم. و امیدوارم ذخیره خیری برای آخرتم باشد.

علی‌اکبر احمدی سرپرست کتابخانه های عمومی استان مرکزی نیز در این دیدار ضمن آرزوی سلامتی برای نجفی از وی دعوت کرد تا پس از بهبود سلامتی از کتابخانه های عمومی شهر اراک بازدید کند.

در پایان لوح تقدیر علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به همراه هدیه‌ای به فرهنگ نجفی نانوای دوستدار کتاب اهداء شد و از زحمات وی در راستای ترویج کتاب و کتابخوانی تقدیر به عمل آمد.

همچنین مقرر شد هر ۳ ماه یکبار تعدادی کتاب و نشریات توسط اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی به نانوایی فرهنگ اهداء شده و در اختیار مشتریان آقای نجفی قرار گیرد.