دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۷

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرمان مطرح کرد؛

ضرورت ورود تمامی دستگاه‌ها برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی

مسئول شوراي هماهنگي و تبليغات اسلامي كرمان

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: در حوزه کتابخوانی نباید جزیره‌ای عمل کرد؛ شایسته است تمامی دستگاه‌های فرهنگی، سیاسی، هنری، اجتماعی و حتی نظامی در امر فرهنگ‌سازی کتاب و کتابخوانی مشارکت کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کرمان، مهدی صدفی، مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرمان در بازدید از کتابخانه مرکزی کرمان، اجرای طرح کتابخانه گردی را گامی در راستای آشنایی مردم و مسئولان با کتابخانه‌ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی دانست.

صدفی با اشاره به اقدامات اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان در ایجاد فضای کتابخانه‌ای، تنوع در عناوین کتاب و حوزه زیرساختی برای مطالعه، این فعالیت‌ها را در تشویق و ترغیب مردم به کتابخوانی مؤثر دانست.

وی اضافه کرد: بسیاری از مردم و حتی مسئولان از تلاش‌های صورت گرفته در کتابخانه‌ها بی‌اطلاع هستند؛ لذا درخواست داریم طرح کتابخانه‌گردی منحصر به یک روز نباشد تا علاوه بر آشنایی آحاد جامعه با فعالیت‌های صورت گرفته، کمک‌های مشارکتی نیز در جهت تأمین کتب مفید و ساخت اماکن جدید و بازسازی فضاهای قدیمی جلب شود.

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: وسایل ارتباط‌جمعی از یک‌سو امکان دسترسی به اطلاعات را در اسرع وقت فراهم کرده اما از سوی دیگر موجب شده‌ مردم از کتاب فاصله بگیرند، لذا در حوزه فرهنگ‌سازی کتاب و کتابخوانی همه باید کمک کنند.

صدفی گفت: دست‌اندرکاران کتابخوانی باید زمینه‌های تشویق و ترغیب را فراهم کنند؛ در این حوزه نمی‌توان جزیره‌ای عمل کرد؛ باید تمامی دستگاه‌های، فرهنگی، سیاسی، هنری، اجتماعی و حتی نظامی در فرهنگ‌سازی کتاب و کتابخوانی مشارکت کنند.