دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۹

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی؛

فضای مجازی بنیان‌های خانواده را تحت تأثیر قرار داده است

زاهدي نماينده كرمان

محمدمهدی زاهدی گفت: فضای مجازی بر روابط خانوادگی غالب شده و این نگرانی را ایجاد می‌کند که بنیان‌های خانواده رو به سستی رود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان، محمدمهدی زاهدی، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، با حضور در کتابخانه مرکزی کرمان در طرح ملی کتابخانه گردی شرکت کرد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در جریان این بازدید ضمن تقدیر از مدیریت کتابخانه‌های استان کرمان اظهار داشت: فضای مجازی آنچنان بر روابط خانوادگی غالب شده که بچه‌ها به‌جای اعضای خانواده بیشترین ارتباطشان با شبکه‌های مجازی است و این نگرانی را ایجاد می‌کند که بنیان‌های خانواده رو به سستی رود. راه رهایی از این مسئله، احیای کتاب و کتابخوانی است.

وی خاطرنشان کرد: کتابخانه مرکزی کرمان فضای منحصربه‌فردی است اما درعین‌حال به تعمیرات اساسی نیاز دارد تا در مقابل بحران‌هایی ازجمله زلزله مقاوم باشد.

 وی با اشاره به اولویت دولت برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام اظهار داشت: امید است با تکمیل بخشی از پروژه‌های نیمه‌تمام طی دو سه سال آینده، اقدامات لازم برای تعمیر و توسعه کتابخانه مرکزی کرمان انجام شود.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان کرد: در سال گذشته ۳ میلیون نفر به کتابخانه‌های عمومی استان کرمان مراجعه کردند که با جمعیت استان کرمان برابری می‌کند؛ لذا باید تحلیل‌های آماری لازم صورت گیرد تا بر اساس آن برای جلب مخاطبان برنامه‌ریزی شود. با تحلیل‌های آماری می‌توان به نقاط ضعف و قوت پی برد و برنامه‌ریزی‌های لازم را برای ورود و ترغیب اقشار مختلف به حوزه کتاب و کتاب‌خوانی انجام داد.