سه‌شنبه ۷ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۲

مسئول کتابخانه علی بن موسی الرضا (ع) انارک:

طرح «با هم بخوانیم» موجب افزایش اعتماد به نفس در کودکان می‌شود

اجراری طرح با هم بخوانیم در کتابخانه عمومی علی بن موسی الرضا (ع) انارک

طاهره رفیع، مسئول کتابخانه عمومی علی بن موسی الرضا (ع) انارک گفت: طرح «با هم بخوانیم» موجب افزایش حس اعتماد به نفس کودکان شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان، طاهره رفیع با بیان اینکه قصه گویی موجب رشد هیجانی، عاطفی و سلامت روان کودکان می‌شود اظهار داشت: اهمیت قصه خوانی برای کودکان مهم ترین عامل موفقیت و پیشرفت آن‌ها در زندگی آینده‌ شان است.

وی با اشاره به استقبال بی‌نظیر کودکان ۹ تا ۱۲ سال شرکت کننده در طرح «با هم بخوانیم» افزود: در این طرح منابع ارسالی از سوی نهاد به صورت سیرمطالعاتی و در قالب «بلند خوانی»، «جمع خوانی» و «مطالعه فردی» با کودکان کار می‌شود که به نظر می‌رسد استقبال کودکان از کتاب‌های تک داستان بیشتر از کتاب های مجموعه داستان است.

وی با بیان اینکه این طرح طی ۸ هفته در کتابخانه علی بن موسی الرضا (ع) انارک برگزار می‌شود گفت: «با هم بخوانیم» یکی از طرح‌های قوی، برنامه ریزی شده و هدفمند نهاد است که در طول دوره کودکان با مفاهیم هویت عالی انسانی، کارآمدی و توانمندی و سبک زندگی آشنا می‌شوند.

گفتنی است طرح سراسری «باهم بخوانیم» همزمان در سراسر کشور در ۲ باب کتابخانه عمومی علی بن موسی الرضا (ع) انارک و ده‌آباد نطنز در حال برگزاری است.