یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۶

نماینده مردم اردبیل در مجلس:

طرح کتابخانه گردی بستری مناسب برای دعوت مردم به مطالعه است

تصویر نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: خانواده‌ها با بهره مندی از طرح های خلاقانه کتابخانه های عمومی از جمله «کتابخانه گردی» عادت به مطالعه را به عنوان یک امر پسندیده در بین فرزندان شان کنند.

صدیف بدری در گفت و گو با روابط عمومی کتابخانه های عمومی استان اردبیل اظهار کرد: قطعا کشورهای پیشرفته امروز در عرصه علم و دانش به دلیل اهتمام به موضوع کتاب و کتابخوانی و توجه اساسی به این بخش موفق شده‌اند تا به پیشرفت‌های مختلف دست یابند.

وی خاطرنشان کرد: در مکتب اسلام بیشترین تاکید و توجه به علم و دانش و کتابخوانی را شاهد هستیم در حالی که به رغم این تاکید دین اسلام و آموزه‌های ارزشمند امروز از امر آموزش بر محور کتاب فاصله گرفتیم که باید خلاء پیش آمده به بهترین شکل مرتفع شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از بسترهای خوبی که در سال‌های اخیر مورد توجه و تاکید قرار گرفته امر کتابخانه‌سازی با مشارکت خیرین و بخش خصوصی و حمایت‌های دولتی است که مجلس نیز در قالب لایحه بودجه ۹۷ و در بخش فرهنگی به این موضوع توجه داشته و بر تجهیز منابع و امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری کتابخانه‌ها دقت و توجهی جدی کرده است.

بدری به برگزاری طرح ملی کتابخانه‌گردی در استان به عنوان یک کار نرم‌افزاری به عنوان ایجاد رغبت و انگیزه بین جوانان و نوجوانان در بها دادن به این امر خطیر تصریح کرد: باید به اشکال مختلف نظیر طرح کتابخانه‌گردی و همچنین تورهای کتاب خوانی کاری را انجام دهیم که با انس و الفت و انگیزه بیشتر اهالی کتاب و دوستداران این بخش بتوانند از این مجموعه استفاده کنند.

وی ضرورت اهتمام خانواده‌ها را به انس گیری کودکان و نوجوانان با کتاب یادآور شد و گفت: در شرایط مطلوب تربیتی و پرورشی و در بهترین سن می‌توان نسل آینده را با مهارت ارتباطی کتاب و مطالعه آشنا کرده و به سمتی حرکت کرد تا به صورت روزانه امر مطالعه مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با گرامیداشت ۱۷ اسفند سالروز تأسیس کتابخانه‌های عمومی بیان کرد: به برکت شکل‌گیری این نهاد و با اهتمام مدیران و مسئولان و اهالی کتاب انگیزه‌های خوبی برای حضور در کتابخانه‌ها به وجود آمده و انتظار می‌رود سال به سال بخش زیادی از اقشار جامعه بتوانند با کتاب به عنوان یار مهربان آشنا شوند.