یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۶

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی همدان اعلام کرد:

برگزاری نشست‌ کتابخوانی با حضور چهره‌های ورزشی در همدان

کتابخانه گردی همدان

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی همدان از آمادگی این اداره‌کل در برگزاری نشست‌های کتابخوانی با حضور چهره‌های ورزشی در همدان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، عاطفه زارعی؛ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، همزمان با طرح ملّی کتابخانه گردی در جمع ورزشکاران همدان در کتابخانه مرکزی با تاکید به اینکه «شما افرادی صاحب خرد و ارزشمند جامعه هستید»، اظهار کرد: وقتی انسان در کنار اطلاعاتی که به دست می‌آورد، تجربه خوبی نیز داشته باشد، منجر به موفقیت‌هایی در او خواهد شد.

وی با بیان اینکه «حضور افراد دارای تجربه کافی و دانش تخصصی در مجموعه کتابخانه‌ها این دلگرمی را می‌دهد که مردم نیز جذب چنین فضایی شوند»، بیان کرد: گاهی فردی به کتابخانه‌ای می‌رود که حضور افراد خاصی را نمی‌بیند اما وقتی افرادی سرشناس در یک کتابخانه رفت و آمد می‌کنند، این تاثیر را دارد که دیگران نیز جذب کتابخوانی شوند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان اظهار داشت: ما می‌خواهیم در طرح کتابخانه گردی به مردم نشان دهیم کالاهایی ارزشمند است که در رفتار، فکر، خرد و الگویی رفتاری جامعه تاثیرگذار است و می‌تواند جامعه خوبی را برای آینده ترسیم کند.

زارعی با اشاره به اینکه «اگر رفتارهای فردی در جامعه خوب الگوسازی شود، می‌توان آینده خوبی را برای نسل بعد ترسیم کرد»، خاطرنشان کرد: با ایجاد زیرساخت‌ها، رفتارها شکل گرفته و نگران نمی‌شویم که چگونه در افراد تاثیرگذار باشیم و به فکر بهبود خدمات خواهیم بود.

وی با بیان اینکه «مجموعه کتابخانه‌های همدان مشتریان خاص خود را دارد اما انتظار بر این است با توجه به بافت جمعیتی همدان به درصد مطلوبی برسد»، افزود: خوشبختانه وضعیت مراجعه به کتابخانه‌ها رو به بهبود است و حضور افرادی سرشناس و شکل‌گیری پیام‌ها و حلقه‌های مطالعاتی می‌تواند در ارتقای این وضعیت کمک کند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، بیان کرد:‌ ما آمادگی برگزاری نشست‌های کتابخوانی با حضور چهره‌های ورزشی را داریم تا اقشار مختلف جذب کتابخوانی شوند.