یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۸

همزمان با سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی اتفاق افتاد؛

حضور آیت الله میر عمادی نماینده ولی فقیه در استان لرستان در طرح ملی کتابخانه گردی

آیت الله میرعمادی

آیت الله میرعمادی نماینده ولی فقیه و امام جامعه شهرستان خرم آباد با حضور در طرح ملی کتابخانه گردی گفت: رهبر معظم انقلاب بهترین الگو و سرمشق کتابخوانی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، آیت الله سید احمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرستان خرم آباد در مراسم طرح ملی کتابخانه گردی در کتابخانه عمومی غدیر خرم آباد با بیان اینکه سرانه مطالعه و کتابخوانی در کشور از وضعیت مناسبی برخوردار نیست اظهار داشت: رهبر فرزانه انقلاب(مدظله العالی) بهترین الگوی کتابخوان است و باید در این زمینه از ایشان درس بگیریم.

وی با بیان اینکه کتاب های حوزه دفاع مقدس مورد مطالعه و توجه مقام معظم رهبری قرار دارند عنوان کرد: کتاب تالیفی در حوزه دفاع مقدس بیانگر عظمت، رشادت  و جانفشانی و ایثارگری مردم ایران اسلامی در دوره هشت ساله جنگ تحمیلی است و این منابع به عنوان یک سرمایه و دستاورد عظیم باید مورد مطالعه و توجه بیشتری قرار بگیرند و نقش رسانه ها و خبرگزاری ها در این زمینه حائز اهمیت فراوان است.

نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: در راستای ترغیب و سوق دادن عموم مردم جامعه به سمت مطالعه و کتابخوانی باید تجهیز و شاداب سازی فضای کتابخانه ها در دستور کار مسئولین مربوطه قرار بگیرد. وی همچنین برضرورت اختصاص دادن مکان خاصی از کتابخانه به پژوهشگران جهت تحقیق و پژوهش در کتابخانه تاکید کرد.

آیت الله میرعمادی همچنین در مراسم طرح کتابخانه گردی ضمن بازدید از بخش های مختلف کتابخانه عمومی غدیر خرم آباد، از زحمات کتابداران این کتابخانه تشکر کرد و در پایان نیز کارت عضویت در کتابخانه تقدیم ایشان شد.