یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۲

در سالروز تاسیس نهاد:

استقبال پرشور مردم و مسئولین شهرستان اهر از طرح ملی کتابخانه گردی

مسئولان اهر در کتابخانه گردی - کراپ‌شده

مردم و مسئولان شهرستان اهر در طرح کتابخانه گردی کتابخانه عمومی شیخ شهاب الدین اهری حضور یافتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، آیت الله جواد حاجی زاده امام‌جمعه شهرستان اهر با حضور در کتابخانه عمومی شیخ شهاب الدین اهری و شرک در طرح ملی «کتابخانه گردی» گفت: آن چیزی که جامعه را متحول می‌کند علم است، علم اقتدار آور است که بامطالعه و پژوهش به دست می‌آید و اجرای طرح های متنوع در ترویج کتابخوانی موثر است.

مدد سمندری معاون فرماندار اهر نیز طی مصاحبه ای گفت نباید فضاهای مجازی اینترنت و سایر مطبوعات جای کتاب را بگیرند.

معاون فرماندار اهر در ادامه از تمامی افراد فرهیخته شهرستان درخواست کردند با تمامی امکانات در فضاهای مجازی، حقیقی، مساجد، هرکسی که دست به تریبون است کتاب را توصیه کند تا با بهره‌مندی بیشتر از کتاب‌ها به‌جایی رسید که در فرهنگ کتاب‌خوانی مشکلی وجود نداشته باشد.

صمد علی اکبرزاده، رئیس شورای اسلامی شهر اهر در بازدید از کتابخانه شیخ شهاب الدین اهری گفت: با توجه به وسعت و تعداد جمعیت شهرستان اهر کمبود کتابخانه در این شهرستان به چشم می خورد که امید است با تلاش و مساعت مسئولین امر و تخصیص زمین و بودجه مناسب کتابخانه‌ای در شان شهرستان اهر احداث گردد.

همچنین در این بازدید حسین دوستی نویسنده و پژوهشگر برجسته شهرستان اهر گفت: طرح ملی کتابخانه گردی راه حل مناسبی برای آشتی مردم  و مسئولین با کتاب و کتابخوانی است.

اعظم آخوندزاده (فرخ‌زاد) رمان نویس اهری هم طی گفت و گویی اعلام کرد: ما نیازمند خلاقیت‌هایی هستیم که مردم را به سمت کتاب‌خوانی سوق دهد.