شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۷

فرماندار نمین:

غفلت تاریخی خود را با مطالعه جبران کنیم

فرماندار نمین

فرماندار شهرستان نمین گفت: به رغم گستردگی و پیچیدگی امر اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی به مردم ضرورت دارد با توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی غفلت‌های تاریخی خود را در این حوزه به نوعی جبران کنیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل: فرهاد عبدالعلی پور در جریان بازدید از کتابخانه حبیب‌الله امامی نمین در راستای اجرای طرح کتابخانه‌گردی، اظهار کرد: با اجرای طرحی نظیر کتابخانه‌گردی می توانیم زمینه‌های تشویق و ترغیب عموم مردم را در علاقمندی به حوزه کتاب و کتابخانه‌گردی فراهم کنیم و قطعا در این راستا هدف گذاری ما حمایت از نهاد کتابحانه‌های عمومی است.

وی با بیان اینکه در نهاد خانواده و همچنین فضاهای آموزشی و پرورشی امر کتاب و کتابخوانی باید به عنوان یک اصل مورد توجه قرار گیرد، خاطرنشان کرد: ما تا زمانی که از کتاب و مطالعه فاصله بگیریم نمی‌توانیم زیرساخت‌های توسعه فرهنگی را در جامعه رقم بزنیم.

فرماندار شهرستان نمین ادامه داد: ما در توزیع اعتبارات فرهنگی در شهرستان نمین یکی از اولویت‌های جدی‌مان را تکمیل، تجهیز و توسعه کتابخانه‌ها در مناطق مختلف این شهرستان قرار دادیم و امیدواریم خروجی آن را در سال آینده در توسعه کیفی کتابخانه‌های عمومی در این شهرستان شاهد باشیم.

عبدالعلیپور افزود: به رغم پیشینه بسیار غنی که کشورمان استان اردبیل و منطقه نمین در بخش فرهنگی، تاریخی و تمدنی دارد متاسفانه به دلیل مشغله‌های روزمره بخش عظیمی از خانواده‌ها از کتاب و کتابخوانی فاصله گرفته‌اند که امیدواریم به تدریج مشکلات و نارسائی‌ها را با همراهی خانواده ها و نهاد آموزشی برطرف کنیم.

وی در پایان این دیدار با اهدای لوح سپاس از کتابدارن کتابخانه های عمومی نمین تقدیر کرد.