یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۹

حسن سلطانی در روز کتابخانه گردی در خوزستان:

کتابخانه های عمومی محل نگهداری از اندیشه های اندیشمندان است

حسن سلطانی بازدیداز کتابخانه مرکزی خوزستان

حسن سلطانی: کتابخانه های عمومی به عنوان نگهدارنده اندیشه های انسان های بزرگ مهمترین محل های است که می تواند در آن کسب فیض کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی حسن سلطانی مجری شبکه سراسری صدا و سیمای خوزستان از کتابخانه مرکزی خوزستان بازدید گفتگو کرد.

در این بازدید حسن سلطانی گفت: جامعه ای که با کتاب و فرهنگ کتابخوانی آشنا باشد آن جامعه به سوی سربلندی، عزت، وفا و والایی گام های بلندی برخواهد داشت و جامعه ای که با کتاب مانوس نباشد و از آثار اهل ادب و بزرگان استفاده نکند مسیر فلاح و رستگاری را طی نخواهند کرد.

وی ادامه داد: امروز حاصل زحمات یک بزرگ و یک اندیشه در قالب یک کتاب تدارک دیده شده و به پاس این زحمات باید از برگ برگ این اندیشه ها بهره جست. خروجی و چکیده انسان اندیشمند در دست ما برای رفع مشکلات و پیشرفت بهتر از راه همین کتاب است  و کتابخانه های عمومی به عنوان نگهدارنده این  اندیشه های یکی از مهمترین مکان هایی است که می تواند در آن کسب فیض کرد.

مجری شبکه سراسری صدا و سیمای خوزستان کتاب تو را می خنداند و به گریه وا می دارد و تو را در فکر فرو می برد و فراز و فرود های زندگی را به تو می آموزد، در سفر در حضر در کنار توست و تو می توانی هر وقت اراده کنی با آن ارتباط بگیری  و هر وقت تصمیم بگیری این دوست مهربان خودش را در اختیار تو قرار دهد و این یار مهربان است که شما را به اعماق تاریخ و عمق روزگار خویش راهنمایی می کند.

سلطانی افزود: کتابخانه های عمومی می تواند به عنوان یکی از مهمترین مکان ها برای اوقات فراغت شما باشد و می توان با حضور در این مکان با دوستان مهربان زیادی  ارتباط گرفت و انیس کنج تنهایی کتاب است و شمار را از تنهایی در بیارد و شما را از فرش به عرش رهنمود کند. قرآن به عنوان بالاترین کتاب انسان ساز باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد تا ما را از بند نفوس انسانی رها کند.

گفتنی است در این روز بصورت ویژه گفتگویی با این شخصیت صورت گرفت که از شبکه سیمای خوزستان پخش خواهد شد و همچنین کارت سفیر دانایی به وی برای دعوت از مردم به کتابخانه های عمومی اهداء شد.