یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۶

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی:

کتابخانه گردی با سه ویژگی مهم به گسترش فرهنگ کتاب کمک می کند

بازدید مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: طرح کتابخانه گردی سه ویژگی مهم دارد که با انجام آن به گسترش فرهنگ کتاب و افزایش سرانه مطالعه کمک می‌کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، حجت الاسلام قربان پور در بازدید از اداره کل کتابخانه‌های استان مرکزی که به مناسبت سالروز تاسیس نهاد کتابخانه ها صورت گرفت، افزود: اولین ویژگی طرح کتابخانه گردی این است که موضوع کتاب را در نظر مسئولین و مدیران اجتماعی یکبار دیگر مورد تاکید قرار می دهد.
وی ادامه داد: بیان مسائل و مشکلات مربوط به کتابخانه ها اعم از کمبود فضا و نیروی انسانی، مباحث مالی و... مساعدت مسئولین در مرتفع کردن آنها دومین ویژگی این طرح است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی بیان کرد: سومین ویژگی طرح کتابخانه گردی این است که با اجرای آن کتاب حقایق نهفته ارزشی، علمی، هنری و جلوه فرهنگ سازی خود را  عمومی می‌کند.
حجت الاسلام قربان پور اضافه کرد: کتاب یک موضوع اجتماعی به تمام معنا و مورد پذیرش است که در صورت فرهنگ سازی صحیح، می‌تواند افراد را به سمت تحقیق، پژوهش و تالیف سوق دهد که در این صورت کشور را در دستیابی به اهدافش یاری خواهد کرد.