شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۰

کاظم نسب الباجی نماینده مجلس در کتابخانه مرکزی خوزستان:

توسعه فرهنگ کتابخوانی در کاهش آسیب‌های اجتماعی تأثیر دارد

محمد کاظم نسب الباجی- نماینده مردم اهواز،کارون، باوی و حمیدیه

نماینده اهواز در مجلس گفت: توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی می تواند نقش موثری در پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی داشته باشد و این طرح باید بعنوان عادت در خانواده ها نهادینه شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان؛ محمد جواد کاظم نسب الباجی در حاشیه بازدید از طرح ملی کتابخانه گردی در کتابخانه مرکزی اهواز درجمع خبرنگاران اظهار کرد: کتابخانه ها در همه نقاط اهواز گسترش پیدا کرده اند و در جاهایی که فکر نمی کردم کتابخانه باشد کتابخانه وجود دارد و از این بابت مایه خوشحالی است؛ خوزستان استانی متشکل از چند قومیت و زبان است و اینجا کار فرهنگی مهم تر از جاهای دیگر است.

وی افزود: یکی از اهداف ما همین توسعه کتابخانه ها است و فرهنگ و اقوام استان باید به سایر استان ها و خارج کشور معرفی شوند که یکی از این راه ها کتاب است و مهمترین راه های انتقال مفاهیم و فرهنگ ما از راه کتابخانه های عمومی است که امروز به همین مناسبت در این محل حضور پیدا کردیم .

نماینده اهواز در مجلس تصریح کرد: هویت و زبان های ما از طریق کتاب و فرهنگ مکتوب نسل به نسل منتقل شده و باید از طریق کتاب هم گسترش پیدا کند و امروزه می طلبد فرزندان ما از طریق کتابخانه های عمومی به این مهم دست یابند.

کاظم نسب الباجی با بیان اینکه کتابخوانی مرتبط با وضعیت اجتماعی مملکت است و جوانان ما با توجه به بیکاری در جامعه و بالا بردن آمار آن به طور طبیعی حوصله کتاب خواندن و مطالعه را ندارند، گفت: اما توسعه فرهنگ کتابخوانی می‌تواند نقش موثری در پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی داشته باشد.