شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۶

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی:

اجرای طرح های خلاقانه راه حل رشد و ترویج فرهنگ کتابخوانی است

65.jpg

مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، با حضور در کتابخانه مرکزی تبریز ضمن بازدید از بخش های مختلف این کتابخانه در طرح «کتابخانه گردی» شرکت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، مسعود پزشکیان که به منظور شرکت در طرح ملی «کتابخانه گردی» در کتابخانه مرکزی تبریز حاضر شده بود گفت: در حقیقت سنت انتقال دانش بین نسل ها و کتابت و کتابخوانی فاصله بین انسان و سایر موجودات است. پزشکیان افزود: همیشه در تاریخ ملت هایی پیروز بودند که انس با خواندن و مطالعه ایجاد کرده و آن را حفظ کرده و گسترش داده اند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، با تمجید از طرح ابتکاری« کتابخانه گردی» نهاد کتابخانه های عمومی کشور افزود: اجرای طرح های خلاقانه راه حل رشد و ترویج فرهنگ کتابخوانی است و با شیوه های سنتی نمی توان مردم را به سمت کتابخانه ها کشاند. وی افزود: باید در زمینه فرهنگ مطالعه در جامعه شور و شوق همگانی ایجاد شود و این وظیفه همه دستگاه های دولتی است که از چنین طرح های نوپایی حمایت کرده و باعث رونق بخشی به فرهنگ مطالعه در میان آحاد جامعه شوند.

پزشکیان در قسمتی دیگری از سخنان خود بر لزوم جایگزینی فناوری های نوین در کتابخانه ها اشاره کرد و گفت باید سرمایه گذاری گسترده ای در این زمینه صورت گیرد و با برگزاری جلسات و تشکیل کارگروه هایی در مجلس و دولت مسائل و مشکلات مربوط به دیجیتال سازی کتابخانه ها و قانون «حق مولف» صورت گیرد تا با ایجاد کتابخانه های دیجیتال ارتباط میان مخاطب اطلاعات و کتابخانه ها تهسیل گردد.