یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۷

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با حضور در طرح ملی کتابخانه گردی:

کتاب مجموعه تبلور اندیشه و خدمات بشریت در تاریخ است

آیت الله دری

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: اگر فردی بخواهد با مجموعه منتخب علم، دانش و تاریخ آشنا شود باید با کتاب انس بگیرد. کتاب مجموعه تبلور اندیشه، زحمات و خدمات بشریت در طول تاریخ است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، آیت‌اله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی در حاشیه بازدید از کتابخانه عمومی استاد ابراهیم دهگان شهر اراک و به مناسبت اجرای اولین طرح کتابخانه‌گردی اظهار کرد: اگر فردی بخواهد با مجموعه منتخب علم، دانش و تاریخ آشنا شود باید با کتاب انس بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه کتاب مجموعه تبلور اندیشه، زحمات و خدمات بشریت در طول تاریخ است، ادامه داد: کتاب ما را با گذشته، حال و آینده پیوند می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: به برکت تحولات صنعت چاپ، دسترسی به کتاب آسان‌تر شده است و باید این موهبت را قدر دانست.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه کتاب منعکس کننده تمام یافته‌های بشری است، اظهار داشت: تالیف، اهدا، تدوین و حفظ کتاب در واقع تداوم فرهنگ و شخصیت بشریت است.

دری نجف‌آبادی به نوجوانان، دانش آموزان، دانشجویان، جوانان و سایر اقشار جامعه توصیه کرد کتاب را جدی بگیرند و مطالعه کتاب، ترویج و تالیف آن را یک وظیفه ملی، اسلامی، انسانی و دینی بدانند چرا که کتاب ارزشمندترین سرمایه ملت‌هاست.