شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۲

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی:

طرح کتابخانه گردی باعث ایجاد نشاط در کتابخانه ها می شود

کتابخانه گردی

رحیم شهرتی فر معاون امنیتی سیاسی استاندار آذربایجان شرقی، با حضور در کتابخانه مرکزی تبریز ضمن بازدید از بخش های مختلف این کتابخانه در طرح «کتابخانه گردی» شرکت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی رحیم شهرتی فر روز پنجشنبه در بازدید از کتابخانه مرکزی تبریز با تقدیر از طرح ابتکاری «کتابخانه گردی» به منظور حضور بیشتر علاقه مندان در کتابخانه ها اظهار کرد: امکان بسیار بزرگی برای علاقمندان به حوزه تحقیق و پژوهش و عامه مردم در کتابخانه های عمومی فراهم شده است.

شهرتی فر با تاکید بر تداوم این طرح و طرح های مشابه که باعث ایجاد شور و شوق میان مراجعه کنندگان به کتابخانه ها و کتابداران می شود و نشاط را به کتابخانه ها می آورد، از همه مسئولین و خانواده ها دعوت کرد با حضور گسترده در چنین برنامه های فرهنگی باعث رونق گرفتن فرهنگی جامعه به خصوص فرهنگ کتاب و کتابخوانی شوند.

وی در ادامه با بازدید از کتابخانه مرکزی تبریز گفت: نمی توان برای این مجموعه ارزش گذاری کرد؛ کتاب های مرجع و مخزن باز بسیار بزرگ، از جمله مزیت های کتابخانه مرکزی تبریز است که ذوق و شوق هر فردی را برای مطالعه برمی انگیزد.

وی با اشاره به تاسیس و افتتاح کتابخانه های جدید در آذربایجان شرقی گفت: سه کتابخانه به زودی در استان افتتاح می شود که با اضافه شدن این مجموعه های فرهنگی، امیدواریم سرانه مطالعه نیز افزایش یابد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی همچنین بخش نابینایان کتابخانه مرکزی را گنجینه ای گران قیمت و به حق ضروری برای این مجموعه توصیف کرد و گفت: جامعه روشندلان درخواست کتابخانه اختصاصی برای خود داشتند که با هماهنگی شورای شهر و شهرداری یکی از کتابخانه های شهر برای این امر اختصاص داده می شود.

شهرتی فر نقش فرهیختگان و بویژه آموزش و پرورش را در اعتلای فرهنگ کتابخوانی و افزایش میزان مطالعه بسیار موثر دانست و افزود: رسانه ها، دانشگاه ها و سازمان های مردم نهادی که حوزه فعالیت شان توسعه امر فرهنگی است باید در این زمینه بیشتر اهتمام ورزند.

 وی در  پایان با تبریک سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور با حضور در میان کتابداران کتابخانه مرکزی تبریز دقایقی را با آنها به صحبت پرداخت.