پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۹

در راستای طرح ملی کتابخانه‌گردی؛

نماینده کرمان در مجلس خبرگان از کتابخانه مرکزی کرمان بازدید کرد

حجت‌الاسلام امان‌الله علیمرادی

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان در راستای طرح ملی کتابخانه‌گردی از کتابخانه مرکزی کرمان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان حجت‌الاسلام امان‌الله علیمرادی صبح امروز در طرح ملی کتابخانه‌گردی از بخش‌های مختلف کتابخانه مرکزی کرمان از جمله بخش مرجع، کتاب دفاع مقدس، مخرن، بخش کودک و نوجوانان و نابینایان بازدید کرد.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان پس از حضور در بخش‌های مختلف با اشاره به اهمیت کتاب، کتابخانه و کتابخوانی، ارزش آن را به اندازه اهمیت عقلانیت در زندگی بشر دانست و عنوان کرد: همان طور که خمیر مایه وجودی انسانیت انسان به عقلانیت و حکمت و حکیمانه زندگی کردن اوست، کتاب هم به این میزان در زندگی بشر اهمیت دارد.

وی با اشاره به آیات کلام‌الله مجید که خداوند هدف بعثت پیامبر اکرم (ص) را تعلیم کتاب و حکمت عنوان کرده‌اند، تصریح کرد: مسئله کتاب و حکمت تا بدان جا اهمیت دارد که یکی از ارکان اهداف بعثت پیامبر اکرم است و تاکید فراوانی هم بر روی کتاب است.

حجت‌الاسلام علیمرادی گفت: بشر همواره در معرض این بوده که از حکمت فاصله بگیرد و زندگی او مبتلا به سرگرمی شود، اهمیت کتابخوانی در این است که بخش عقلانیت و ظرفیت حکیمانه بشر را بپروراند.

وی ادامه داد: شرایط زمان امروز به سمت و سویی است که هواس انسان‌ها بیشتر درگیر است و بخش عقلانیت زندگی بشر به تدریج مورد غفلت قرار می‌گیرد و لازم است با کتاب و فراهم کردن امکان کتابخوانی، بُعد عقلانیت و حکمت بشر تقویت شود و این چنین می‌توان از همه موانع بیرون رفت.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان افزود: چنین بشری خودش زنده و حرکت دهنده است و درگیر ابزار دنیا و مباحث خاص و نظام‌های سیاسی شیطان صفت قرار نمی‌گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود وضعیت کتابخانه مرکزی کرمان را قابل قبول دانست و گفت: هرچند تا رسیدن به ایده‌آل‌ها فاصله داریم اما نهاد کتابخانه‌های عمومی کرمان همه توان خود را به کار گرفتند تا وضعیت موجود را به بهترین نحو ممکن در اختیار دانشجویان و علاقمندان به حوزه کتاب قرار دهند.

علیمرادی گفت: از استان فرهنگ‌پروری مثل کرمان توقع بیشتری است که امکانات کتاب و کتابخوانی چند برابر موجود انجام شود.

وی انجام تبلیغات رسانه‌ای در فرهنگ‌سازی کتاب را مورد تاکید قرار داد و ابراز داشت: خیلی ها از وجود امکانات موجود در کتابخانه‌های استان بی‌اطلاع هستند و لازم است تا رسانه‌ها در جهت اطلاع رسانی اقدام بیشتری انجام دهند.