پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۴

الهیاری معاون ناحیه ۲ منطقه ۲ شهرداری تهران:

طرح کتابخانه ‌گردی به افزایش سرانه مطالعه منجر می‌شود

لوگو کتابخانه گردی حجم کم

ابولفضل الهیاری معاون ناحیه دو منطقه شهرداری تهران گفت: طرح کتابخانه گردی در آشنایی مردم از کتابخانه ها بسیار موثر است و به طبع می‌تواند موجب افزایش سرانه مطالعه در کشور شود.

ابولفضل الهیاری معاون ناحیه دو منطقه شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ستاد خبری کتابخانه گردی با استقبال از طرح کتابخانه گردی اظهار داشت: طرح کتابخانه گردی در آشنایی مردم از کتابخانه ها بسیار موثر است و به طبع می‌تواند موجب افزایش سرانه مطالعه در کشور شود.  

وی با اشاره به حضور مسئولان در این طرح گفت: حضور مسئولان در طرح کتابخانه گردی باعث ارتباط چهره به چهره مردم و مسولان می‌شود و مردم را ترغیب می‌کند از کتابخانه‌ها استفاده کنند. من از فضای نشاط آوری که این طرح دارد به وجد آمدم بسیاری از این مسئولان خانواده دارند و اقوام و خانواده را ترغیب می‌کنند از این طرح استفاده کنند.

الهیاری گفت: شهرداری بوسیله بخش‌های فرهنگ و اجتماعی و شورایاری ارتباط مستقیم با مردم دارد و با آشنایی این طرح می تواند مردم را به استفاده از کتابخانه و در نهایت افزایش سرانه مطالعه در کشور کمک کند و با طرح نرم افزاری از بهبود فضای سبز در محوطه کتابخانه‌ها و نقاشی دیواری به کتابخانه‌ها کمک کند.