پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۱

استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

کتابخانه گردی گامی موثری در آشنایی مردم با خدمات کتابخانه ها است

احمدی استاندار

علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت ۱۷ اسفند، سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور،پیامی را صادر کرد.

علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی استان به مناسبت ۱۷ اسفند سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی پیامی را صادر کرد.

در این پیام آمده است:


بسم الله الرحمن الرحیم

نهاد کتابخانه های عمومی به عنوان نهادی عمومی و تاثیر گذار، که رسالت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و بالابردن سرانه مطالعه را در جامعه بر عهده دارد امروزه از اهمیتی ویژه برخوردار است.
این نهاد تاثیر گذار که  در سالروز چهاردهمین سال تأسیس آن به سر می بریم، با برنامه ها و طرح های خلاقانه ترویجی و محتوایی در حوزه کتاب و ارائه خدمات کتابخانه ای مفید و جامع گامی بلند در راستای نهادینه کردن این فرهنگ بر می دارد.
اجرای طرح کتابخانه گردی فرصت مناسب و گام ارزنده ای است تا به جهت ارج نهادن و تقدیر از  فعالان کتاب و آشنایی با خدمات و فعالیت های متنوع فرهنگی و ظرفیت کتابخانه های عمومی از نزدیک با مشکلات و کمبودهای کتابخانه ها آشنا شد و هر چه سریعتر در جهت رفع این نقیصه ها گام برداشت.
لذا از عموم مردم فرهنگ دوست و همه اقشار دوستدار کتاب از جمله فعالان فرهنگی، اصحاب هنر ورسانه، ورزشکاران و سایر اقشار دعوت می شود که از طرح کتابخانه گردی در روز ۱۷اسفند استقبال و از کتابخانه های عمومی بازدید نمایند.
بی شک این حرکت علاوه بر تشویق و ترغیب دست اندرکاران این حوزه مهم، گامی موثر در جهت ترویج فرهنگ مطالعه و جذب جوانان به کتابخانه ها را در پی خواهد داشت.  

علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد