دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۱

با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در استان لرستان صورت گرفت؛

انعقاد تفاهم نامه همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی با سازمان ورزش و جوانان لرستان

تفاهم نامه

علی جهان آرا مدیر کل کتابخانه های عمومی استان لرستان و علی یاور عزیزپور مدیر کل سازمان ورزش و جوانان استان تفاهم نامه همکاری مشترک امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان در جلسه ای که به منظور امضای تفاهم نامه همکاری مشترک میان طرفین در اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان برگزار شد، علی جهان آرا مدیر کل کتابخانه های عمومی استان، مطالعه و ورزش را دو عامل مهم در سلامتی جسم و روح انسان برشمرد و اظهار داشت: با انعقاد تفاهم نامه همکاری با سازمان ورزش و جوانان برآنیم تا از ظرفیت و پتانسیل فرهنگی موجود در دو سازمان در کنار یکدیگر به خوبی بهره بگیریم.

جهان آرا  انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک میان اداره کل کتابخانه های عمومی استان و سازمان ورزش و جوانان استان را نقطه عطفی در انجام فعالیت های فرهنگی مشترک میان دو سازمان برشمرد و ابراز امیدواری کرد که با انعقاد تفاهم نامه همکاری با سایر ادارات و دستگاههای اجرایی و فرهنگی استان شاهد گسترش و ارتقای روز افزون فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی در بین اقشار مختلف مردم استان باشیم.

علی یاور عزیزپور مدیر کل سازمان ورزش و جوانان استان نیز در این دیدار از انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک با اداره کل کتابخانه های عمومی استان ابراز خرسندی کرد و اظهار داشت مسائل فرهنگی از جایگاه و اهمیت ویژه ای در حوزه ورزش و جوانان برخوردار است و در همین راستا اداره کل ورزش و جوانان استان نیز به تشکیل کمیته فرهنگی در میان هیئت های ورزشی مختلف استان اقدام کرده است.

عزیزپور پایین بودن سرانه مطالعه در کشور را یکی از مشکلات عمده فرهنگی در جامعه دانست و بر لزوم مشارکت سایر ادارات و دستگاههای اجرایی استان در راستای ارتقا و گسترش سطح فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی در جامعه تاکید کرد.

در پایان این جلسه پس از بررسی و تصویب بندهای مربوطه، تفاهم نامه همکاری مشترک میان دو سازمان به امضای طرفین رسید. عضویت نیم بهای کارکنان سازمان ورزش و جوانان در کتابخانه های عمومی استان، ایجاد ایستگاههای مطالعاتی و کتابخانه های مشارکتی با همکاری طرفین، برگزاری مسابقات کتابخوانی و نشست های عمومی و تخصصی کتابخوان، برپایی جلسات نقد کتاب، انجام برنامه های فرهنگی در حوزه کتاب و کتابخوانی در هیئت ها و باشگاههای ورزشی سطح استان و برگزاری مسابقات فرهنگی ورزشی ویژه کارکنان از مهمترین مفاد تفاهم نامه مشترک بود میان اداره کل کتابخانه های عمومی و سازمان ورزش و جوانان استان لرستان بود.