شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰

مسئول کتابخانه عمومی شیخ کلینی شهرستان پاکدشت:

استقبال بچه ها از طرح «با هم بخوانیم» بی نظیر است

پاکدشت

مسئول کتابخانه عمومی شیخ کلینی شهرستان پاکدشت عنوان کرد: استقبال از طرح «باهم بخوانیم» به قدری زیاد بود که ما مجبور شدیم ثبت نام برخی از بچه ها را به دوره های بعد موکول کنیم.

بهناز هماورد میرزایی مسئول کتابخانه عمومی شیخ کلینی شهرستان پاکدشت در گفتگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، در مورد طرح «با هم بخوانیم» گفت: این طرح، طرح بسیار خوب و مفیدی است و خوشبختانه بچه ها از این طرح استقبال کردند و آن را دوست دارند. ولی ای کاش تعداد شرکت کننده های این طرح بیشتر از ۱۲ نفر بود؛ چرا که معمولا بچه ها از کارهای گروهی استقبال می کنند و امیدوارم این طرح ادامه دار باشد، چرا که ادامه داشتن این طرح سبب بازدهی بیشتر آن خواهد شد.

وی با بیان اینکه طرح باهم بخوانیم علاوه بر کتابخانه شیخ کلینی، در کتابخانه شهید آوینی شهرستان پاکدشت هم اجرا می شود، گفت: این طرح در سه بخش جمع خوانی، بلند خوانی و کتاب‌های فردی اجرا شد که بچه ها با بخش «جمع خوانی» ارتباط بیشتری برقرار کردند.

مسئول کتابخانه عمومی شیخ کلینی شهرستان پاکدشت ادامه داد: کتاب هایی که برای بچه ها در این طرح در نظر گرفته شدند کتاب‌های خوبی هستند که با سنین ۹ تا ۱۲ سال تناسب دارند.

بهناز هماورد میرزایی با اشاره به استقبال بیش از حد بچه ها از این طرح، تصریح کرد: به هیچ عنوان فکر نمی کردم این طرح اینقدر موجب توجه و استقبال بچه ها قرار بگیرد و بازدهی زیادی داشته باشد. استقبال به قدری زیاد بود که ما مجبور شدیم ثبت نام برخی از بچه ها را - به دلیل اینکه تنها فقط می توانستیم ۱۲ نفر را انتخاب کنیم - برای دوره های بعدی موکول کنیم. با توجه به اینکه بچه ها با کارهای عملی و گروهی، ارتباط بیشتری برقرار می کنند، جا دارد که این نوع برنامه ها افزایش یابد.