دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۴

مسئول کتابخانه عمومی شهید علی انصاری:

در طرح «با هم بخوانیم» لحظات شیرینی را تجربه می کنیم

اجرای طرح با هم بخوانیم در کتابخانه شهید علی انصاری آیَسک

در راستای ترویج فرهنگ مطالعه، طرح «با هم بخوانیم» همزمان با ۹۸ کتابخانه در سراسر کشور در کتابخانه عمومی شهید علی انصاری آیَسک شهرستان سرایان اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، مسئول کتابخانه عمومی شهید علی انصاری گفت: تجربه شیرین اجرای چهار جلسه هفتگی «با هم بخوانیم» تا این لحظه در کتابخانه شهید علی انصاری، از جمله بهترین خاطرات کتابخانه شده است.
«ملیحه حقیقی» افزود: ما این طرح را برای دختران اجرا می کنیم و شور و شوق و علاقه ای که مخاطبان مان نشان می دهند بارز و قابل تحسین است.
وی ادامه داد: تا این لحظه، خواندن کتاب ها به شیوه بلندخوانی، گفتگو پیرامون مباحث کتاب و انجام فعالیت های مرتبط بسیار مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته، به گونه ای که در آخرین جلسه ای که داشتیم با وجود باران شدید، به جای ۱۲ نفر، ۱۶ نفر و اغلب آن ها پای پیاده خودشان را به کتابخانه رساندند تا در جلسه هفتگی شرکت کنند و این درحالی است که انتظار می رفت به علت نامناسب بودن شرایط جوی، جلسه هفتگی مان لغو شود.
وی اظهار داشت: اغراق نکرده ام اگر بگویم هر جلسه، یک اتفاق شیرین داریم که برای مجری اشک شوق و برای مخاطبان خبر از آینده ای روشن می دهد. به عنوان مثال برای جلسه دوم، بچه ها با کمال میل حاضر بودند روز تعطیل به کتابخانه بیایند و جلسه را برگزار کنیم و این گونه هم شد.
وی تأکید کرد: استقبال بسیار زیاد مخاطبان پس از اطلاع رسانی طرح و هنگام ثبت نام و همچنین شور و شوق آن ها هنگام اجرای طرح، خبر از رسالت سنگین ما مجریان می دهد تا این جریان مبارک را به بهترین نحو ممکن پیش برده و به سرمنزل مقصود برسانیم.
شایان ذکر است، «باهم بخوانیم» عنوان فعالیتی است که در راستای طراحی سیرهای کتابخوانی برای نوجوانان و اجرای گام به گام آن با هدف نهادینه سازی سبک زندگی اسلامی- ایرانی از طریق ترویج فرهنگ کتابخوانی در ۹۸ کتابخانه در سراسر ایران اسلامی و عمدتاً در مناطق محروم در حال اجراست. این طرح برای اولین بار، پس از برگزاری یک دوره آموزشی سه روزه در شهریور ماه سال ۱۳۹۶ و آشنایی کتابداران با ملزومات این طرح، در بهمن ماه سال جاری به اجرا درآمده است.