دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۲

کتابدار کتابخانه روستایی شیخ شکرانی:

جذابیت اجرای طرح «با هم بخوانیم» حس همدلی در اعضای کتابخانه است

با هم بخوانیم شیخ شکرانی

کتابدار کتابخانه عمومی شیخ شکرانی روستای زرق آباد اسفراین با اشاره به استقبال بی نظیر اعضای کتابخانه از اجرای طرح «باهم بخوانیم» در این کتابخانه گفت: از ویژگی های مثبت این طرح تقویت حس مسئولیت پذیری و یکپارچگی در بین اعضای نوجوان کتابخانه است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی  خراسان شمالی،  معصومه ابراهیمی، کتابدار کتابخانه شیخ شکرانی در باره اجرای طرح باهم بخوانیم در روستای زرق آباد گفت: باتوجه به  دوره آموزشی که شهریور ماه در تهران گذاشته شد، این طرح با ۲۰ عنوان کتاب  برتر و مفهومی، در بین ۱۲ دانش آموز  دختر ۱۰ تا ۱۲ سال عضو کتابخانه برگزار شد.

 ابراهیمی عنوان کرد:  اجرای این طرح بدلیل شیوه اجرا و متفاوت بودنش برای اعضا کتابخانه بسیار جذاب بود و اتفاق جالبی که افتاد این بود که در کنار گروه سنی کودک، اعضای نوجوانان بیشتری به کتابخانه  مراجعه کردند.

وی  افزود: طرح باهم بخوانیم  با هدف نهادینه سازی سبک زندگی اسلامی ایران از طریق ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین اعضا بویژه در این سنین اجرایی شده و از ویژگی‌های بارز این طرح که آن را متمایز کرده؛ اهدا کتاب به مخاطبان در قالب بسته و اهدا راهنمای مطالعه کتاب  قبل و پرسشنامه بعد از مطاللعه کتاب است که به عضو داده می شود.

کتابدار کتابخانه شیخ شکرانی بیان کرد: کار گروهی با ایجاد حس تنوع و یکپارچگی جهت جذب بیشتر مخاطب به کتابخانه ها می شود و اعضا این طرح ها را بیشتر می پسندند و از طرفی ارائه کار عملی به اعضا حس مسئولیت پذیری  را در آنها تقویت می کند  که این  تجربه خوبی  را برای آنها هم در زندگی و هم در زمینه تحصیلی ایجاد می کند.

وی در پایان اجرای این طرح مفید و جذاب را برای همه کتابخانه‌های استان توسط کتابداران توصیه کرد و  ضمن تشکر از فراهم آوردن مقدمات آموزشی برای این طرح، خواستار دوره ها و کلاس‌های آموزشی بیشتری با رویکرد جذب مخاطب و اعضای بیشتر به کتابخانه ها  برای کتابداران توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشورشد.